| anonim_4396 a întrebat:

De cand am plecat in Italia de 2 saptamani,parca nu mai vorbesc asa mult cu iubitul meu, parca el s-a racit.Imi trimite mesaje dar cand e vorba sa continuam discutia, eu trebuie sa o continui pentru ca el raspunde ceva scurt.Am fost impreuna 7 luni si in tot timpul asta a fost foarte atent cu mine,vorbeam mereu,se vedea ca ma iubeste, dar acum nu stiu ce se intampla.Eu i-am propus sa luam o pauza cat sunt eu plecata, dar nu a vrut.Ce credeti ca se intampla cu el? P.S:mai stau 2 luni aici

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
E supărat că ai plecat dar totuşi nu vrea să renunţe la tine. Va trebui să înduri asta cât timp mai stai acolo. happy Nu uita să-i reaminteşti că-l iubeşti.

| Crat3r a răspuns:

Prietenul tau acum se simte singur si ar avea nevoie de prezenta ta si probabil simte un sentiment de melancolie atunci cand iti vorbeste si poate de asta nu se aprofundeaza in discutiile cu tine.
Nu ii baga in seama pe cei care spun ca dragostea la distanta nu rezista. Daca sunteti amandoi devotati va rezista.

| Felys a răspuns:

Distanta ucide dragostea

| grab a răspuns:

"i-am propus sa luam o pauza"

nu trebuia sa ii propui tu prima. a interpretat treaba asta ca trimitandu-l in anonimatul de amic de buzunar fara acces la pasarica. adica fraier. that hurts!

acum iti propune el o pauza. accept-o!

| Arkhasas a răspuns:

E şi normal. Ce tu te aşteptai să ai o relaţie la 2500 km?
Nu mai are cum să-ţi pună mâna pe fund, pe sâni, nu mai poate să te strângă în braţe, nu mai poate să te sărute... de ce crezi că ţi-ar mai acorda atenţie? N-ai ce să-i dai la schimb.

| Costellino a răspuns:

Parerea mea e ca el este trist din cauza ca ai plecat si probabil se teme sa nu gasesti altul pe acolo... Fa o proba si spune-i ca nu mai stai doua luni acolo, te-ai hotarat sa vii acasa saptamana viitoare acasa. Daca vezi ca se bucura de veste inseamna ca am dreptate. Apoi spune-i ca ai vrut sa vezi cat de mult se bucura daca vii mai repede. Daca se intristeaza iar, inseamna ca am dreptate. Ia si-l consoleaza, spune-i sa nu isi faca griji ca trece repede si ca te gandesti mult la el si ca il iubesti. Baiatul acela cred ca chirar te iubeste.

| Costellino a răspuns:

Daca nu a vrut sa luati pauza te iubeste sigur si isi face griji pentru tine ca ai plecat si de asta raspunde scurt, e suparat ca ai plecat. Fidatiwinking