| anonim_4396 a întrebat:

Buna :*! De cateva luni, imi place de un baiat.Este cu 2 ani mai mare ca mine.Cred ca si el ma simpatizeazahappyFaza e ca, dupa ore iesim pe afara.Pe afara mai iese o fata cu un an mai mare ca mine.El se da pe langa ea si "uita" de mine.Cand ea nu este pe afara,el se intelege super cu mine si e foarte atent cum vorbeste, sa nu ma supere.Cand stam pana pe la ora 22:00 il rog sa ma duca pana acasa.Atunc,incerc si eu sa-l abordez. Uneori se sprijine de mine, ma "impinge" si face glume.Am uitat sa mentionez.Intr-o zi i-am zis:"Mai,dar tie nu iti place de...(fata aceea dupa strada), ca daca vrei te combin eu cu ea?"Apoi el a zis ca nu ii place de ea.Si nu-i pentru prima data cand zice ca nu-i place de ea.A... avem un pariu pe care l-am pus cand a inceput scoala.El trebuie sa isi faca o iubita pana pe 21 iunie 2013.
Ce sa fac? Daca ar fi prietenul meu, ar fi primul.Nu am mai avut iubit pana acum.big grin
P.S. Am peste 13 ani.
Dau funda!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| queenofsaigon a răspuns:

Tachinează-l, aminteşte-i că o să piardă pariul. Încearcă să duci conversaţia în zona respectivă şi vezi ce spune. Dacă face vreo aluzie, nu ceda nici tu din prima.

După descrierea ta pare un tip simpatic, cred că dacă sfârşiţi împreună nu vor fi prea multe probleme, chiar dacă eşti la prima relaţie. Nu uita că toate vin de la sine la urma urmei, şi cel mai bine e să te comporţi cât mai natural.

Baftă. happy

| asdfbc a răspuns (pentru queenofsaigon):

Multumesc pentru raspunsul tau! Mai astept raspunsuri pentru ca ambele sunt foarte bune.happy

4 răspunsuri:
| MetalHead04 a răspuns:

Tachineaza-l pe tema asta.

| 7639781254 a răspuns:

Pomeneste de pariu si tachineaza-l pe tema asta. Daca o sa-i amintesti ca pierde, se va ambitiona sa-si faca iubita. Daca zici ca te simpatizeaza, sunt sanse reale ca tu sa fii iubita lui. Succes! :*

| asdfbc a răspuns (pentru 7639781254):

Mai astept raspunsuri.Cum am zis mai sus, si tu dar si queenofsaigon aveti raspunsuri foarte bune.happy