| anonim_4396 a întrebat:

De cateva luni sunt cu un tip, are 23 de ani,galant,atent,super ok,toate bune,insa el a plecat la munca in strainatate, e acolo de 3 luni si urmeaza sa vina acasa. In aceasta perioada m-a sunat,am vorbit, totul a decurs bine insa intre timp am cunoscut intamplator un alt tip(29 de ani),care e super indragostit de mine iar eu,implicit, atrasa de el.Imi face toate poftele,petrecem timp impreuna, ma atrage insa avand in vedere ca eu am prieten nu pot duce idila aceasta la bun sfarsit.Ideea este ca cel de-al 2-lea nu stie de prietenul meu,iar in scurt timp va trebui sa spulber visul,dar nu stiu cum sa actionez,ce sa fac astfel incat sa nu-l ranesc nici pe el,nici pe mine. E dificil si nu stiu ce decizie sa iau. Un mic ajutor, va rog?

25 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Sti ce..pana la urma ramai fara amandoi, trebuia sa-i zici la cel de al doilea ca ai prieten si probabil te intelegea

| CorinaD a răspuns (pentru mona):

Nu,nu intelegea, un om care iubeste nu tine cont de astea.

| darrio2007 a răspuns:

Ai cam intrat in incurcatura.Asta inseamna ca nu esti stabila emotional. Daca dupa 3 luni ai gasit altul, sper sa nu am ocazia sa ne cunoastem vreodata.Ii vei face pe amandoi sa sufere.Eu zic sa ii spui adevarul celui de al doilea si basta cu el.Stii proverbul cu cine alearga dupa doi iepuri.Sa stii ca s-a adeverit in multe cazuri asemanatoare.

| Awesom a răspuns:

Cand ai de ales intre doi intotdeauna alege-l pe al doilea pentru ca daca il iubeai pe primul al doilea n-ar fi trebuit sa existe in viata ta.Deci da-i papucii actualului si continua relatia cu al doilea care dupa parerea mea abia asteapta sa-i incalzesti patul.

| CorinaD a răspuns (pentru Awesom):

Problema este ca ambii ma iubesc, ba mai mult, cel de-al doilea m-a invitat sa locuim impreuna

| Awesom a răspuns (pentru CorinaD):

Al doilea are intentii prea serioase daca te-a invitat sa locuiti impreuna.Ar trebui sa te gandesti bine inainte sa faci alegerea.

| CorinaD a răspuns (pentru Awesom):

Este dificil, situatia ma copleseste. Simt ca pot avea un viitor cu primul, dar nu stiu cum sa ma detasez de cel de-al 2-lea. Este un om minunat, tin la el dar.e complicat.Nu stiu cum sa-i spun astfel incat sa nu-l ranesc

| Awesom a răspuns (pentru CorinaD):

Atunci ramai cu primul si pe al doilea tine-l ca amic.

| neutrino a răspuns:

Mai trage putin de timp, poate apare un altul de 35 de ani.

| CorinaD a răspuns (pentru neutrino):

Decat sa dai raspunsuri de complezenta mai bine te abtii

| darrio2007 a răspuns (pentru CorinaD):

Are putina dreptate.Prea usor ii schimbi.Ca pe sosete.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Pai al doilea stie de primul. Cel mai bine ar fi ca sa i spui ca ai prieten si ca trebuie sa vezi sa vb cu prietenul tau...si sa te astepte pana se intoarce al doilea la munca. Incearca sa jonglezi cu amandoi dar ai grija sa nu te arzi. E periculos. Sunt semne care te pot da de gol. Daca as fi in locul tau m as duce cu al doilea si s ar pune problema sa aleg. baftawinking

| CorinaD a răspuns:

Cred ca este cazul sa se inceteze discutia asta pentru ca raspunsurile voastre sunt inutile! Sunt convinsa ca majoritatea inca nu aveti 18 ani deci incep sa cred ca a fost o greseala sa postez aceasta intrebare. Asta e, imi asum. O zi faina!

| ReYNoIoNuTzCs a răspuns (pentru CorinaD):

Eu la 18 ani iti garantez ca sunt de doua ori mai trecut prin viata ca tine.

| CorinaD a răspuns (pentru ReYNoIoNuTzCs):

Da,se observa acest lucru incepand cu nick-name-ul tau. Tinere, esti patetic!

| ReYNoIoNuTzCs a răspuns:

Tu cat ai 16/18 ani?
Spunele adevarul poate o sa ramai cu amun2

| CorinaD a răspuns (pentru ReYNoIoNuTzCs):

Am mai mult decat ai specificat tu mai sus

| ReYNoIoNuTzCs a răspuns (pentru CorinaD):

Nu vreau sa te simti jignita dar intodeauna am urat fetele si baietii gen TU deoarece nu stiti sa iubiti si sa apreciati iubirea care va e oferita.

| CorinaD a răspuns (pentru ReYNoIoNuTzCs):

Daca esti un hater mitocan te rog sa zbori din aceasta postare. Aici este vorba despre o ratacire, nu o curvasaraie

| darrio2007 a răspuns (pentru ReYNoIoNuTzCs):

Corect.

| flobest a răspuns:

M-ai bine spune-i adevarul celui de-al doilea. Iti zic asta pentru ca si eu am patit exact la fel cu putin timp in urma, iar fata nu mi-a spus de prietenul ei plecat in strainatate, pana am aflat eu, dar era prea tarziu pentru mine ca eram indragostit pana peste cap de ea, dar asa este viata ce sa-i faci. Pana la urma la ales pe prietenul ei din strainatate din cate am observathappy

| CorinaD a răspuns (pentru flobest):

Asta ma gandeam si eu, sa-l aleg pe cel din strainatate, pentru ca efectiv a fost dragoste la prima vedere! insa distanta asta m-a facut sa am nevoie de cineva langa mine, si poate de aceea am acceptat aceasta provocare, de a sta langa cineva

| flobest a răspuns (pentru CorinaD):

Sa inteleg ca la fel s-a petrecut si in cazul meu. Dar stii ce nu inteleg si ce nu mi-a explicat persoana de care m-am indragostit? De ce ai ales sa stai si cu al doilea baiat daca tu il iubesti pe primul? De ce l-ai lasat sa se indragosteasca de tine daca o sa i frangi inima? Chiar is curios ce o sa zici. happy

| CorinaD a răspuns (pentru flobest):

Efectiv m-a invitat la micul-dejun intr-o dimineata si mi-a spus ca vrea sa-si petreaca toata viata alaturi de mine. A fost ceva de moment! care dureaza si acum. eu nu ""stau cu al 2-lea barbat"

| darrio2007 a răspuns (pentru flobest):

Poate ca nu iubeste pe niciunul. Vrea sa aiba pe cineva doar langa ea.