| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile ma framanta niste ganduri.Problema e in felul urmator:am plecat amandoi in strainatate, doar ca ea a venit cu 3 saptamani mai devreme ca mine pentru ca asa a fost programul si dupa ce am venit si eu am observat o schimbare radicala la ea...practic nu mai este cea pe care o cunosteam, este mult mai rece si mai distanta, mai grav este caci eu cred ca m-a inselat pentru ca la locul de munca are destui "baietasi draguti"Nu stiu ce sa fac si simt ca innebunesc, iar ca sa ii spun ceea ce cred...ar insemna sfarsitul relatiei noastre.Va rog sa ma ajutati cu niste raspunsuri!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Discuta cu ea si spune-i exact asta,ca s-a schimbat, ca ti-e greu s-o vezi asa schimbata, care e cauza.Insista pana iti va spune,nu-i nevoie sa ii spui banuielile tare, dar o discutie este absolut necesara. Daca nu poti sa faci asta, indeparteaza-te tu.Fii rece si absent,n-o cauta si nu-i da atentie. Daca te cauta ea,inseamna ca s-a nelinistit,nu cumva sa te piarda,nu? Daca nu te cauta, inseamna ca se bucura ca n-o cauti si isi vede linistita de treburile ei, care or fi ele.Deci,actioneaza,timpul curge in defavoarea ta!

4 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Pai ce sa zic, daca vezi ca s-a schimbat in rau incearca sa ti o discutie cu ea, si ceva de genu. Daca vezi ca te ignora si nu vrea sa vb cu tine inseamna ca ori are pe altcineva ori nu te mai place.Nu stiu, vezi incearca sa o intelegi sa vezi daca are probleme, sau de genu.

| Sunshine_9509 a răspuns:

Hey
Cred ca mai bine ar fi sa o intrebi de ce e asa distanta,daca iai facut ceva.dar chestia e sa nu sari imediat sa ii spui ceea ce crezi... poate nu tea inselat si ai suparat-o tu cumva,stii tu cum sunt fetele...dar ar trebui daca o bati la cap cateva zile sa iti zica.dar daca nu, ori tea inselat sau ceva, daca nu se rezolva mai bine pui capat relatiei.bafta!

| Mihai19MaxX a răspuns:

Discut-o,framant-o pe subiectul asta si las-o pe ea sa iti zica.ori se va schimba inapoi ori se va desparti de tine.

| mimimaria a răspuns:

Ai grija.Gandeste-te bine inainte sa faci ceva.Nu te-ai gandit ca poate ai si tu o legatura cu "racirea" aceasta? Sau poate e gelozia de vina.Eu spun ca cel mai bine este sa vorbesti cu ea despre aceste lucruri.pa.si succes