| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile prietenul meu imi spune ca m-am schimbat, ca m-am răcit de el. Ideea e ca eu nu fac asta cu intentie, nici macar nu constientizez. Azi de exemplu am iesit afr m-am comportat ca inainte, am ras, am glumit etc. Si dintr o data mi am schimbat starea. Eram asa serioasă, plictisită habar n am. Nici nu stiu cum sa ma exprim ca nici eu nu stiu ce am si de ce ma comport asa. Tin sa mentionez ca suntem impreuna de 4 luni. Noi am mai fost impreuna inainte din aprilie până în iulie si ne am impacat din nou pe 3 ianuarie. Il iubesc enorm si el pe mine, nu l am înșelat niciodata si nici nu o sa fac asta. Stiu ca el ma iubeste si ca ar face orice pentru mine, mi-a demonstrat de multe ori.
Cum sa ma schimb înapoi cum eram? Ma gandesc mereu ca daca voi continua asa il voi pierde... El mi-a zis ca ma lasa sa ma gandesc 3 zile si sa i dau raspunsul. Mi a mai sugerat de câteva ori sa luam o pauza sa ma lase sa ma gandesc. A zis ca imi da cât timp am nevoie si o sa ma astepte si o sa fie lângă mine indiferent.
Ce credeti ca ar trebui să fac? Nu vreau sa l pierd... O prietena mi-a zis sa incerc sa ma controlez sa nu mi mai schimb asa brusc stările. Dar credeti ca daca ma controlez imi voi reveni? Adică voi fii ca înainte?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.se intampla ceva in viata ta in perioada asta? Esti stresata?

| Freya1 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te gandesti bine in alea 3 zile ca daca ai constientizat si tu ca ceva nu e in regula cu tine inseamna ca nu e.
Hotarastete daca il iubesti cu adevarat iar daca da incearca sa afli acel ceva ce te face sa te schimbi iar daca poti sa descoperi sa vorbesti cu el si sa treci peste bine daca nu mai bine lasa-l nu ii mai da sperante ca sa faci iar si iar la fel ca pana la urma nu ii va mai pasa lui si va fi nasol.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ideea nu e sa te controlezi de fata cu el, ci sa fii tu insati. Daca nu poti, probabil ca relatia cu el nu e cea mai buna optiune.