| anonim_4396 a întrebat:

de ce baietii sunt asa complicati deci bine.cand nu ma place nimeni apoi nimeni!
si cand la unu i place de mine, apoi i plac la toti! apoi i ca si totul sau nimiclaughing
sunt povesti lungi care as vrea sa le pun dar sincer nu mai stiu ce sa faclaughing

Răspuns Câştigător
| tabittha a răspuns:

Ceea ce explici tu aici se numeste "efect de turma". Atat la fete cat si la baieti cand este o persoana sau mai multe si spune ca ii place ceva atunci si ceilalti se iau dupa el, in special cei din gasca lui, caci au senzatia ca e bun neaparat ce a vazut acea persoana, fara sa mai verifice daca asa este intr-adevar. Cand spun ii place ceva ma refer chiar si la un lucru sau persoana. E ca si reclama. Tie nu ti s-a intamplat sa vezi ceva la o prietena de-a ta si sa consideri ca e neaparat bun si-l vrei doar pentru ca il are si ea?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| opium a răspuns:

Subscriu gabigab08

| Me_4137 a răspuns:

Buna deci sincer asa e si la fete exact la fel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca e mult mai interesant sa lupti pentru o fata luata.