| Jose21 a întrebat:

De ce se despart unele cupluri daca inca mai exista sentimente unul fata de celalalt?

9 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Din multe rațiuni, depinde de la caz la caz!

| Anet a răspuns:

Cel mai des din cauza unor greseli facute in anumite momente in care se lasa condusi de impulsuri,din cauza orgoliului,din cauza faptului ca pur si simplu nu mai exista armonie in cuplu, din cauza monotoniei, din cauza imposibilitatii de a mai fi impreuna si lista poate continua la nesfarsit sad

| porto89 a răspuns:

Propun funda lui anet.un raspuns absolut genial

| Leon a răspuns:

Cred ca e vb despre incertitudine... se instaleaza rutina si gandul ca nu mai e cum era si nu va mai fi la fel ca la inceput, apoi incet incet dispare curiozitatea pentru partener

| xButterflyxX a răspuns:

Din cauza greslilor facute, neincrederii, geloziei prea mari, prea multe certuri intre ei, neintelegeri, intr-un cuvant din cauza problemelor din relatie.happy

| cuore a răspuns:

Nepotrivire de caracter

| fixpix a răspuns:

Pentru ca tipul e prost si crede ca o tarfulita il va face mai fericit.dar tot lui ii va parea mai rauoh go on

| GeorgiMns a răspuns:

Gura lumii, presiunea celor din jur. Sunt multe alte lucuri stupide pot sa spun pentru care cuplu isi calca pe sentimente pentru ca, ei considera ca mai presus sunt parerile celorlalti decat sentimentele lor.

| Abbu a răspuns:

,,orgoliul,, este unul din motive... cred...