| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
De ce unii baieti refuza fetele cuminti? De ce nu vor sa fie si intr-o relatie cu ele? De ce le este greu sa stea langa o fata cuminte?
De ce macar nu incearca?

Răspuns Câştigător
| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

Ca si o gluma, de " inteligenti " ce sunt, din perspectiva mea o fata cuminte nu e ceva rau, adica, poate chiar e bine ai mai multa siguranta ca nu te va insela prea curand, dar ei se gandesc ( depinde de varsta ) in special la corp la pipaieli, si tu fiind cuminte presupun ca n-o sa-i lasi sa te pipae sau alte chestii prea repede, si eu zic ca mai bine se duc cu fete mai rebele care scot ceva de la inceput de la el decat sa aiba o relatie indelungata cu acea fata cuminte, dar daca la un momendat un baiat va prinde un sentiment pentru tine nu va conta ca esti cuminte... si oricum dupa perioada de timp daca vei fi impreuna cu cineva se va mai duce din cumintenie, iti zic sigur, un caz il ai in fata, tot o fata cuminte. a durat cam o luna de tachinari si insistente si cam 1-2 saptamani de impreuna ca sa inceapa si ea sa ma pupe sa fie mult mai " calda" sa arate afectiune, dar eu zic ca a meritat sa astept acum culeg si eu roadele muncii mele, deci sa stii ca un baiat pe care o sa-l atragi o sa gasesti stai linistita dar asta e fiind " cuminte " nu o sa sara prea multi baieti pe tine chiar daca esti frumoasa fiindca in ziua de azi mai ales adolescentii ( baieti dar si fete ) au inceput sa ii intereseze doar atractia fizica, nu pot sa zic intr-o relatie e si atractie fizica dar sa stii ca apar si sentimente. Bafta, si sa vezi ca o sa incerce asa am incercat si eu si se pare ca a mers.

7 răspunsuri:
| Lindoro a răspuns:

Doar baietii care sunt golani, redusi mintal, cretini nu sunt interesati de fete cuminti.Stii de ce? Fiindca pentru ei conteaza doar aspectul fizic! Nu spun ca fetele cuminti sunt urate dar asa sunt unii baieti.Dar exista si persoane care stiu sa aprecieze cu adevarat.Sunt rare dar exista. Sper ca mai exista...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din acelasi motiv pentru care eu nu as suporta sa stau cu un baiat cuminte. M-as urca pe tavan si as manca tencuiala. Mi-as face probabil si un loc amenajat pentru dat cu capul cu multe cuie pentru ca as muri de plictiseala si mi-ar fi facuta rabdarea emo. day dreaming

E interesant sa inveti pe cineva cuminte la prostii dar daca tot in banca lui sta deja e pierdere de timp pentru cineva care vrea actiune si distractie.

Intr-un fel intr-o relatie vrei pe cineva care sa te inteleaga, sa impartiti activitati si alte chestii in comun. Chestia cu extremele se atrag pentru mine e sf. Persoanele la fel se atrag. Interesele comune atrag oamenii la un loc. Chestia aia e ca si cum m-ai pune sa fiu cu un manelist din ala get-beget, eu ascultand rock. Cel mai probabil as sfarsi la puscarie pentru ucidere.

In orice caz, de ce ai incerca ceva ce nu e pe gustul tau? Eu sunt optimista, de ce as sta langa persoane pesimiste? Doar ca sa imi fac nervi pentru ca la ei in cap in orice secunda cand iti faci o omleta poate sa explodeze butelia si sa mori? Nu multumesc. Ma torturez si fara ajutor. laughing

Ciudate exemple am avut dar pur si simplu nu consider ca extremele se potrivesc. Poate doar in conditia sa se dea unul dupa altul altfel nu o sa mearga pe termen lung.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cumintenia poate insemna si lipsa de experienta.Degeaba e cuminte daca in cativa ani va incepe sa testeze piata mai ceva ca o mamaie aflata in targ, rascolind prospetimea de pe tarabe.
Nu stiu ce insemna la voi cuminti, ca intre fidelitate si nimfomanie sunt bariere mari.Se pot da mai multe raspunsuri tinand cont de exces, nevoi sexuale, lipsa afectiunii (cautata pe toate banchetele) si contextual cred ca n-ar avea nicio relevanta sa ma apuc sa imi imaginez cumintenia unei singure fete.

| Shi_Atat_Raul_1996 a răspuns:

Unui baiat chiar nu i-ar placea o fata cuminte deoarece aceasta arata ca n-are experienta si ca relatia nu va dura prea mult, dar depinde si ce fel de baiat...Baietilor le plac mai mult fetele mai rele pentru ca stiu pana unde isi permit a merge cu el.Si inca ceva daca observam si ne uitam in jurul nostru pe baieti ai atrage mai mult fetele care se imbraca "sexy" sa zic asawinking.Eu sper ca te-am ajutat!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Langa fetele cuminti nu prea poti face multe lucruri libertine(daca intelegi ce spun). De ce sa se implice in ceva, daca nu primesc ceea ce vor?
Ce vor fetele cuminti?
Ce vor baietii mai libertini?
Ei vad fetele cuminti=restrictii.
Cele 2tipare nu impartasesc aceleasi mentalitati, opinii, mod de viata.
De asta.

| Narcis2007 a răspuns:

Poate e urata...