| anonim_4396 a întrebat:

Bună,de ceva timp iubitul meu isi petrece mai mult timp cu prietenii,iar cu mine sta maxim jumatate de ora pe zi, si atunci nu prea vorbim mai nimic.
As vrea sa il indepartez de prietenii lui si sa il fac sa isi petreaca mai mult timp cu mine.Cum as putea sa fac asta?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Fa si tu la fel pentru a-ti da seama daca il deranjeaza si pentru a vedea in ce mod va reactiona. Procedand astfel daca te iubeste cu adevarat va reveni langa tine. Daca nu....atunci da-i papucii. big grin

| Nemessys a răspuns:

Esti doar. putin geloasa. Nu cred ca ar trebui sa faci asta doar ca sa-si petreaca mai mult timp cu tine. Nu are niciun rost. Gandeste-te cat l-ar durea asta. sad Insa, ca sa rezolvi treaba, ii poti spune ce ai pe suflet, ce te deranjeaza. Mai mult rau ii faci relatiei daca nu-i spui tot ce te deranjeaza ca dupa sa se rezolve si sa fie totul bine. O sa inteleaga el ca doar. pana mea. esti fata, ai nevoie de atentie sad

| ambicio a răspuns:

Dacă el a ales să facă asta lasă-l așa. Nu înțeleg de ce să forțezi ceva anume, toate o să vină de la sine.

| kavasaki99 a răspuns:

Poate nu mai simte nimic pentru tine, vorbiți altfel nu rezolvati nimic!

| Francescax5 a răspuns:

Nu stiu daca indepartarea de prieteni ar fi solutia, cred ca ar trebui sa porti o discutie deschisa cu el, si sa aflii ce se intampla. Comunicarea e punctul cheie intr-o relatie

| Mihaela1234578 a răspuns:

Spune-i ce te deranjează la el.Comunicati oamenilor! Dacă nu va înțelege desparte te de el.

| TikiTakaTiki a răspuns:

Ești geloasă și e oarecum normal. Cel mai probabil el vrea să se distreze, să râdă, să se simtă bine și poate că tu nu îl faci să se simtă așa. Nu îmi trece prin cap ce vârstă aveți dar cred că sunteți adolescenți. Încearcă să îl faci să se simtă bine prin glume, gesturi, propune-i să vedeți un film sau ceva, fii o companie plăcută, fii drăguță cu el și încearcă să-i atragi atenția. Te poți împrieteni cu prietenii lui, ar putea ieși ceva bun dacă le faci o impresie bună, de,, fată de gașcă". Și dacă nu merge așa, discută cu el.