| Sasha203 a întrebat:

de ceva timp un baiat mi-a spus ca ma place dar eu nu simt mai nimic pentru el, il vad doar ca pe un amic bun. a zis sa incercam sa fim impreuna dar eu nu cred ca va merge si nu vreau sa stricam aceasta prietenie. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ShucarGirl a răspuns:

Incearca sa-i explici ca nu-l poti vedea decat ca pe un prieten si daca ati fi impreuna aceasta relatie nu ar tine prea mult timp happy

5 răspunsuri:
| cristiiiiiii a răspuns:

Mda...complicat am fost in aceeasi situatie. La mine nu a iesit nici relatie si acum nici nu mai vorbim

| bogdan133 a răspuns:

Nu ii da sperante false, explica-i cu frumosul ca intre voi nu poate exista ceva mai mult de prietenie, daca e baiat destept va intelege.winking

| XyYx a răspuns:

Eu aș zice să încerci să îl cunoști mai bine. Să îi vezi părțile bune, poate chiar o să ajungă să îți placă de el mai mult decât un simplu amic.
Eu personal am trăit această experiență cu actualul meu iubit. Ne cunoaștem de câțiva ani buni, am fost doar amici și niciodată nu am visat că voi ajunge sa fiu iubita lui însă el s-a îndrăgostit de mine, și deși eu i-am spus ca nu îl pot vedea decât ca pe un amic, am continuat sa vorbesc mereu cu el și am ajuns să îl cunosc mult mai bine și să îmi placă mult de tot de el.

În ziua de azi pot spune că îl iubesc foarte mult și nu m-aș despărții de el pentru nimic în lume. Așa că înainte să îl refuzi, gandește-te de 2 ori, să nu îți para rău mai încolo! Baftă în continuare!

| Lydia28 a răspuns:

Fii sincera cu el s-ar putea sa aprecieze!

| GeorgeFlippyy a răspuns:

Sunt cel mai in masura sa raspund pentru ca sunt in aceeasi situatie...pur si simplu fii sincera..va merge...ii spui ca tu nu ai putea sa suferi doar pentru a fi el fericit! Fundasmug