| meandme111 a întrebat:

De ceva timp vorbesc cu un baiat si vreau sa ii spun sa vorbim pe skype sau ceva de genu dar nu stiu cum...adica imi trebuie un motiv sau ceva.

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Spune-i ca vrei sa vorpeste pe skype. Daca vrea bine daca nu nu. Scrie in mesaj, inchide ochii si da-i send. Si gata...astepti raspunsul. Bafta.

| lostinparadise a răspuns:

Hei!
Cred că depinde și ce fel de "relație" ai tu cu el. Cât de mult se implică în discuție și așa mai departe. Ai putea eventual să-l întrebi dacă vrea, nu cred că-ți trebuie vreun motiv anume și presupun că-și dă și el seama că îl simpatizezi oarecum, adică e clar că nu i-ai cere oricui să vorbiți pe skype. Și nu insiști. Adică, vei vedea dacă și el vrea sau nu.
Și eu am trecut prin asta.

| NemesAmalia a răspuns:

Bună! Referitor la întrebarea ta, eu cred ca ar trebui sa fii sincera cu el și sa îi spui direct ca iti dorești sa vorbești cu el mai mult și sa îl cunoști mai bine, dar totuși nu trebuie sa-l lași sa creadă ca ești leșinata după el, trebuie sa ai o urmă de mister. Sper ca ti-a fost de ajutor sfatul meu, te pup!