| Corina45788 a întrebat:

Bună, de ceva vreme secreția mea e cu totul diferit de câte zile este de o consistenta uriașe si are un aspect foarte ciudat este exact ca un slime, acum, a devenit cheaguri mari si cu lichid... Plus de asta am mai pus o întrebare, cu mâncărime, si din câte m-am informat tot ce îmi arata este ca as avea o candida, oare as putea sa merg la ginecolog singura fără părinți?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urgent la medic!
Vad ca ai avut si fisuri, sangerari locale, scurgeri acum si cheaguri... nu crezi ca este cazul sa mergi la medic?
Acelea nu se vindeca de la sine ci se extind, se agraveaza si poti ajunge la spital pe brate, daca nu te tratezi acum.
Candida este doar o infectie bacteriana, care nu face rani sau fisuri si nici nu produce sangerari!

https://www.tpu.ro/......contact_1/

https://www.csid.ro/......-11247111/

| Violleta2022 a răspuns:

La medic poti merge fara parinti, daca ai deja 16 ani.
Doar daca este o situatie grava sau o operatie, se va cere consimtamantul scris al parintilor.