| anonim_4396 a întrebat:

Buna,de curand am intrat a noua,si am in clasa un baiat care imi place mult de el,acesta fiin si la aceeasi scoala cu mine.El este un tip popular, de curand nici nu ma baga in seama dar la liceu m-am bagat in seama cu el si acum vorbim, ba chiar ma si saluta.Imi place foarte mult de el, desi stiu ca asta e o prostie.Cum as putea sa ii atrag atentia astfel incat sa vorbim si despre altceva in afara de scoala sau sa fim mai apropiati,Stiu ca lui ii plac motoarele la fel si mie, dar nu stiu nimic ddespre elelaughing. Deci ma puteti ajuta, macar cum sa ne apropiem mai mult sau sa il uit? Funda mrs happy

Răspuns Câştigător
| Andrei296 a răspuns:

E greu... nu stiu cauta-ti norocul incearca sa te apropii de el cat de cat nu incerca sa exagerezi. Fa in asa fel sa te invite undeva la un film festival etc. De exemplu mie mi-a zis o fata : Cine vine anul asta la festival si de aici iese o gama de discutii succes. Si mie imi place o fata de 3 ani mai mare ca mine laughing e greu foarte mai ales ca colegii ei sunt mai mari.

3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Apuca-te de o meserie, fa-te mecanic auto, daca iti plac motoarele. Teluri mai inalte, ca avocata, filoloaga sau altceva de genul sunt oricum prea inalte, cel putin asa se vede.
Daca nu-l poti atrage vorbind despre buji, arbore cotit, pistoane, cilindree, asta e, mai sunt si alti baieti.

| pauletele a răspuns:

Du-te la mecanica ca acolo o sa inveti i de motoare laughing))) in 4 timpi si in 2 timpilaughing))))))))

| bizante a răspuns:

Fa lucruri plăcute lui! Arata-i prin buna purtarea ta ca ti la el si vrei sa fi prietena lui, dar sa o faci indirect.Fi isteață.