| something3456 a întrebat:

de curand cea mai buna prietena a mea i-a spus unuia din gasca mea ca-l plac. nu stiu ce sa fac. acum baiatul crede ca-l plac dar eu nu-l plac desi pare asa. si a mai spus catorva baieti. acum imi este cam rusine sa vorbesc cu el, iar eu ma fac ca nu stiu despre ce vorbeste. va rog am nevoie de niste sfaturi rapide! funda.

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Halal prietena ai si tu... explica-i baiatului ca a fost o gluma

| ankappa a răspuns:

In primul rand spune-i prietenei tale sa nu mai faca glume proaste... si in al doilea rand, fa'te ca ploua si nu-l baga in seama, nu-i da atentie si nu-l lasa sa te atinga s.a.m.d, poate asa isi da seama ca nu ai nici o atractie fata de el.
Acum vine intrebarea mea pentru tine :
Asta se numeste "cea mai buna prietena a ta" punandu-te intr-o postura proasta?
Fa-i si tu la fel, sa vedem cum reactioneaza ea. Poate ei ii convine

| something3456 explică (pentru ankappa):

Nu stiu...dar nu prea pot sa-l evit. face parte din gasca iar noi suntem foarte uniti...iar daca vede ca il evit isi va da seama ca e ceva neinregula.

| something3456 explică:

Nu stiu...dar nu cred ca pot sa-l evit foarte mult...cred ca daca o sa incep sa fac asa o sa-si dea seama ca ceva nu este in regula. nu imi place de el dar el se mai da pe langa mine iar eu il las. iti multumesc oricum pentru raspuns

| ankappa a răspuns (pentru something3456):

Da mai, dar nici sa ii dai sperante ca va fi ceva intre voi.
Tu acum intr-un fel ii raspunzi provocarilor si jocurilor lui, va crede ca prietena ta are dreptate si chiar iti place de el...
Nu ai pentru cebig hug Oricand ai nevoie de un sfat, ma gasesti...:*