| ewe a întrebat:

de curand m-am despartit de prietenul meu si imi pare foarte rau de acest lucru... m-am desp de el pentru ca el m-a inselat, stiu ca nu ar mai trebui sa vreau sa ma mai impac cu el. dar inca simt ceva pentru el.as vrea sa stiu cum sa fac ca el sa vrea sa ne impacam? sau daca nu cum sa il fac sa il uit? funda:X

Răspuns Câştigător
| alissya a răspuns:

Si daca te-ai impaca cu el, cand iti aduci aminte de ce a facut crede-ma ca te-ai simti foarte prost, iti vine sa lasi totul in urma sa uiti tot si nu poti pentru ca ceva te tine langa el, dar senzatia nu e placuta deloc!
din proprie experienta iti spun pentru ca eu am iertat asa ceva, l-am prins pe fostul meu iubit cu o fata ghici unde? in cimitir laughing
stiu suna amuzant, dar sa iti prinzi iubitul cu alta la ora 1 noaptea intr-un loc ca acela, ai fi distrusa.si am iertat pentru ca l-am iubit enorm de mult, si acum cand imi aduc aminte imi vine sa mor doar pentru faptul ca l-am iertat, nu trebuia.Acum m-am despartit de el oricum, dar momentele alea pentru mine au fost groaznice si atunci si dupa un timp in care bineinteles ii scoteam ochii un tip bun!
Dar acum a trecut, insa faptul ca l-am iertat i-a dat lui curaj si ghici ce? am mai aflat ca inca avea tendinte sa faca asta in timp ce eram impreuna, ma refer la(sms-uri.telefoane), in fine!
Daca tu crezi ca il iubesti asa de mult incat ai putea sa il ierti, nu am ce sa zic, insa gandeste-te ce se va intampla dupa, oricum la fel nu va mai fi si tu tot timpul cand se intampla sa intarzie de undeva sau sa fie plecat undeva, o sa traiesti cu frica ca in momentele alea te inseala, si tot timpul o sa ai acea impresie.
Iar daca vrei sa il uiti, nu te voi minti, e greu, daca ti la o persoana cu adevarat e greu intr-adevar. te sfatuiesc sa incerci macar sa nu te mai gandesti la el asa mult, cauta. ti alte preocupari iesi cu prietenele, nu mai vorbi despre el, nu-l mai cauta iar daca te cauta ignora-l, pentru ca nu merita.La urma urmei o sa isi dea seama ce-a avut si ce a pierdut!
iti urez bafta si sa fii tare, pupici

2 răspunsuri:
| Bogdana a răspuns:

Este normal sa mai simti ceva pentru el. e proaspata rana.Si sincer nu cred ca are rost sa va impacati.cine a inselat o data o va face si a doua oaraoh go onwinkingsi nu cred vrei sa suferi inca o data.Si plus iti spun din proprie exprienta nu va mai fi la fel.Cat despre uitat.stiu ca suna aiurea dar: "Timpul vindeca toate ranile". incearca sa te uiti si la altcineva.Bafta!

| tonyman a răspuns:

Din punctul meu de vedere ar trebui sa il uiti si sa stii ca nu te merita. cineva care te iubeste nu ar face asa ceva si gandeste-te la altceva ca nu merita sa te gandesti inca la el