| Andrada13579 a întrebat:

De două luni cunosc un tip și a început să-mi placă foarte mult de el. Și lui îi place de mine, doar că este o problemă. Are ieșiri nervoase și mi-e puțin frică să nu dea în mine. Știu că mă place mult și chiar o dovedește, iar după acele ieșiri nervoase își cere într-una scuze și spune că nu va mai face așa. Dar de câteva zile vorbește cu mine urât și mă deranjeză (dar nu atât de tare încât să-l las). Se află și în depresie des și nu știu ce să fac câteodată pentru a nu mai fi supărat. Nu pot să-l las, parcă îl vreau și mai mult acum!

Eu am 19 ani, iar el 22.

Acum, ce aș putea face/ce aș putea să-i zic, în așa fel încât să nu se mai comporte urât cu mine?

Vă rog să nu răspundeți batjocoritor!

1 răspuns:
| Ercai2015 a răspuns:

Sa nu-l schimbi, lasa-l sa fie natural. Daca exagereaza, ameninta-l ca-l parasesti.