| Andrada13579 a întrebat:

De două luni cunosc un tip și a început să-mi placă foarte mult de el. Și lui îi place de mine, doar că este o problemă. Are ieșiri nervoase și mi-e puțin frică să nu dea în mine. Știu că mă place mult și chiar o dovedește, iar după acele ieșiri nervoase își cere într-una scuze și spune că nu va mai face așa. Dar de câteva zile vorbește cu mine urât și mă deranjeză cuvintele lui (dar nu atât de tare încât să-l las). Se află și în depresie des și nu știu ce să fac câteodată pentru a nu mai fi supărat. Nu pot să-l las, parcă îl vreau și mai mult acum!

Eu am 19 ani, iar el 22.

Acum, ce aș putea face/ce aș putea să-i zic, în așa fel încât să nu se mai comporte urât cu mine?

Vă rog să nu răspundeți batjocoritor!

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Daca este violent nu are rost sa stai cu el, asta nu e viata, ca sa nu se mai comporte urat cu tine trebuie sa il parasesti, fiindca se vede ca are un caracter violent

| corbulalbrosu a răspuns:

Comportamentul si limbajul mizerabil, dar mai ales violenta inascuta denota ca este ins cu un caracter mizerabil de badaran necioplit care iti va provoca mereu probleme atat in relatia dintre voi cat si in societate. Un astfel de om nu isi poate schimba caracterul fiindca este similar cu "lupul care isi schimba parul dar nu si naravul", proverb indelung verificat. Singurul sfat logic, normal si de bun simt ce poate fi urmat intr-un astfel de caz este despartirea in acest moment inainte de a fi prea tarziu. Multa sanatate!

| Andrada13579 explică:

*tuse de cal* nu voi face asta! Nici măcar nu suntem împreună, dar vreau. Încep să fiu obsedată de el.