| anonim_4396 a întrebat:

De la un timp au aparut niste scurgeri care sunt destul de abundente si au o culoarea spre galben. Cu toate astea nu simt nicio jena si nu au miros. Credeti ca sunt normale? Se poate sa fie de la schimbarile hormonale?

Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Scurgerile clare, de culoare alba sau spre galben sunt normale. Daca nu au un miros puternic, urat, nu ai de ce sa te ingrijorezi.

Acest "normal" este insa diferit de la o persoana la alta. Ca sa stii ce e normal la tine verifica din cand in cand si textura pe langa cantitate, culoare si miros. Asa, cand apare ceva neobisnuit, din cauza unei infectii, iritari, inflamari, o sa-ti dai singura seama daca e motiv de ingrijorare sau nu.

2 răspunsuri:
| io09675 a răspuns:

Da,sunt absolut normale aceste secretii vaginale. Nu te ingrijora. Probabil ca sunt niste hormoni care se vor mai linisti cat de curand.

| ASMA14 a răspuns:

Este ceva normal sunt secretii vaginale.