| butt3rfly16 a întrebat:

De mai bine de 4 luni(aprox.) nu m-am mai comb. cu niciun baiat si nu vad nimic rau in asta, doar ca in perioada cand aveam prieten mai multi baieti au vrut sa fie cu mine si i-am refuzat, iar acum nici macar nu se mai uita la mine. Oare pentru ca le-am spus atunci Nu acum nu mai incearca sa flirteze cu mine sau fac eu ceva ce nu e bine?! Nu stiu ce ar trebui sa inteleg din asta... Putin ajutor va rog! Multumeschappy

Răspuns Câştigător
| buburuzAndreea a răspuns:

Depinde foarte mult de felul in care i-ai refuzat atunci. Daca o faci intr-un fel prea agresiv sau ii iei la misto, normal ca se simt aiurea. In plus, poate prieteni de-ai lor ar vrea sa incerce ceva cu tine, dar pentru ca tovarasii lor le spun: "E o fitoasa, mi-a dat cu flit imediat", nici macar nu mai incearca.

Sunt sigura ca tu n-o faceai cu rautate sau ca nu iti dadeai seama, dar probabil i-ai facut sa se simta prost, iar acum asta e motivul pentru care se poarta asa. Cred ca uneori, chiar daca esti intr-o relatie si un baiat incearca ceva cu tine, ai putea sa nu-i tai macaroana imediat, ci sa ii spui, cat de dragut poti ca acum ai pe cineva, dar nu daca relatia asta nu va merge la un moment dat, poate ar fi ceva. Asta nu inseamna sa-i dai numarul de telefon sau id-ul, poate ca prietenului tau i s-ar parea o tradare, dar sa pastrezi, daca nu o usa, macar o ferestruica miiica-mica deschisa.

Nu intra in panica, incearca sa faci asta pe viitor, poate nu chiar cum te-am sfatuit eu, ci in felul tau. Eu, sincer, nu stiu daca sa proceda asa. As prefera sa ma plictisesc de singuratate dupa decat sa ma simt vinovata fata de iubitul meu.

Poate ca tot ce trebuie sa faci acum e sa te bucuri de singuratate. E o perioada in care poti sa faci tooot ce vrei tu, fara sa te gandesti la nevoile celui de langa tine. Rasfata-te ssi concentreaza-te asupra ta, la momentul potrivit va aparea o ocazie. big grin

3 răspunsuri:
| zerozero a răspuns:

Dupa cum zicea Zale:

"Un doi, un trei, un hei microfon cica
Mor toate dupa tine frate fix cand ai gagica... "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Butt3rfly, ai vazut ca pe leana lui costel no mai voia nimeni cand era singura? pai cand era costel, ne mai bateam joc de el, da acu daca e plecat, ce farmec mai are? deci ei nu sunt interesati de tine ci de iubita respectivului.ca de aia sunt prietenii buni. ia casatorestete sa vezi succes. da nu ca ai fi tu vreo zana ci fiindca e incitant sa fii a lor pentru o noapte nu pentru toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa se intampla mai tot timpul : cand ai prieten toti baietii vor sa se combine cu tine, iar cand nu ai, nu apare nici unu. sfatul meu e sa ai rabdarewinking sigur va aparea un fat-frumos