| adina_6125 a întrebat:

Buna:*de maine voi merge la niste cursuri de modeling impreuna cu inca 5 prietenebig grin. vreau sa fac o impresie bunahappy. am 12 ani, 1.75 inltime si 49 kg si sunt draguta.nu stiu cu ce sa ma imbrac, dati-mi niste idei si voi incerca sa realizez niste tinute asemanatoare din hainele pe care le ambig grin. apropo am parul burnet, drept, pana la umeri cum credeti ca asi putea sa mi-l aranjez? (mentionez ca nu am placa)si am ochi caprui cum credeti ca asi putea sa ma machez? dar nu prea strident.scuze ca am pus aici dar este cea mai vizitata categorie.va rog ajutati-ma:*dau fundita:*

3 răspunsuri:
| ldyg a răspuns:

Pt cursuri si castinguri de modelling trebuie sa te imbraci cu ceva mulat sa iti scoata corpul in evidenta, iar parul trebuie sa fie strans. machiajul uhm.cat mai natural nu prea sa se vada ca esti machiata. Oricum nu exista cursuri de modeling.totul este experienta care o capeti la prezentari si sedinte foto.parerea mea este ca va dati banii aiurea.am invatat tot ce stiu de`a lungul timpului fara sa dau bani sa merg la cursuri.

| MADALINAAAA a răspuns:

O bravo.Mult succes.Eu zic sa te imbraci cat mai simplu si la fata sa fii cat mai naturala, pentru ca nu vei atrage atentia prin imbracaminte, ci prin persoana ta, prin atitudine. Te-as ruga frumos sa imi spui si mie la ce agentie te duci.si eu am fost model o scurta perioada, dar agentia nu era prea serioasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu colanti si o camasa mai lunga putin de fund la par poti sa iti pui niste extensii si de machiat cu putin rimel creion si atat.