| Ligia12345 a întrebat:

De o luna tot incerc cu prietenul meu sa ma dezvirgineze dar nu reusim abia poate introduce un deget. Am incercat in multe moduri dar nu se poate ma doare ft ft rau si ma si ustura... cum ma puteti sfatui pentru a trece acest moment?! Mentionez ca imi doresc mult asta si suport durerea ppana ma apuca plansu... dupa numai pot ma enervez si ne oprim.

Răspuns Câştigător
| corinusdeplus a răspuns:

Parerea mea este ca nu va alegeti momentul oportun.Asa ceva nu se programeaza, trebuie sa vina de la sine si in plus cand esti infierbantata nu mai simti durerea la fel.Am o prietena care a patit la fel si a cam ramas cu traume.In plus daca tot incearca, himenul se perforeaza incet, incet si s-ar putea sa nu mai fie sangerarea de dezvirginare.Totusi daca degetul a intrat,de ce nu intra si penisul? A_ti incercat cu un lubrifiant sa alunece mai usor? Nu stiu cu ce te pot ajuta eu, ideea este sa o fc doar cand esti tu pregatita si sa-ti doresti asta pentru tine si nu pentru ca te-ar putea lasa daca nu o faci.Ce sa zic, succes!

11 răspunsuri:
| doc69 a răspuns:

In primul rand alege un moment cand esti ff excitata nu doar asa gen trebuie sa o fac...sunt creme cu anestezic se pot folosi presiune continua din ce in ce mai mare nu trebuie neaparat dintr-o data incet incet cedeaza. daca spui ca nu suporti o paraitura scurta

| stoubiz a răspuns:

E mai nasol ca incercati cu degetele, intra mai greu pentru ca is uscate, etc etc. Nu mai incercati ci reusiti odata si treaba sa fie treaba fara degete si etc. nu ai nevoie de 4 facultati sa faci asea ceva happy

| luly16 a răspuns:

Dapii baiatul ala a tau...sa fie si el bai curajos... obaga odata si gata ce draq

| Pissy_Andreutzza_1997 a răspuns (pentru luly16):

Da pai asta s-ar putea sa ii faca ei rau si daca baiatul ala se grabeste cine stie ce ii face

| madutza90 a răspuns:

Incercati un lubrifiant.winking

| FesCuDungi a răspuns:

Cel mai simplu si mai rapid, te urci pe cocosel din prima si te lasi pana la capat si gata! mare filosofie laughing dao d**** de treaba, nici sex nu sunteti in stare sa faceti? laughing

| alex1991 a răspuns:

Incet si cu grija, asa este la majoritatea prima data, relaxativa, mai jucativa prin zona inainte, ori tu esti prea incordata ori el se grabeste.

| Cristy15 a răspuns:

Cea mai buna dezvirginare e cea cu prezervativul (aluneca mai usor).winking

| RedArrow a răspuns:

Uite iudl meu redarrowspeedy Iti zic acolo ce sa faci.

| Pissy_Andreutzza_1997 a răspuns:

Incearca cu prezervativele si nu incerca usor pentru ca te doare mai rau fa-o odata repede si dupa o sa vezi ca nu te mai doarebatting eyelashes mult noroc
Eu am avut o prietena cu aceeasi problema si am sfatuit.o cu aelasi lucru si uite ca acum nu o mai doare deloc

| Bujor_Madalin_1995 a răspuns:

Mult petting si lubrifiant de la farmacie thinking