| Agape10000 a întrebat:

De vreun an si jumatate iubesc o fata cu 7 ani mai mare decat mine. Am avut ocazia sa petrecem mult timp impreuna, dar nu singuri ci impreuna cu alti oameni, dar intotdeauna m-am ferit sa imi arat deschis dragostea pentru ea sau sa ii spun acest lucru. Cu toate acestea multi cunoscuti tot bat apropouri ca voi o sa va casatoriti si etc. si cand vorbesc ceva de unul din noi il pomenesc si pe celalat. Nu stiu ce simte acea fata pentru mine, dar dupa reactiile pe care le are in prezenta mea cred ca si ea simte ceva pentru mine. De fiecare data cand o vad, parca imi insenineaza ziua. M-am gandit ca ar fi bine o perioada sa ma detasez emotional de aceasta fata asa ca incerc de o perioada sa ma detasez de fata aceasta, sa o evit, sa nu ma mai gandesc la ea, dar parca in incercarea acesta dragostea pentru ea imi creste. Ce ma sfatuiti? Are rost sa continui aceasta relatie? sau...

Răspuns Câştigător
| Aylee a răspuns:

Pai de ce nu? Pentru ca e cu 7 ani mai mare? Pentru ca vorbeste lumea? Varsta nu conteaza, 7 ani nu sunt o viata si daca altii comenteaza, lasa-i sa zica. Fa ce iti spune capul, nu, nu ala de jos.

1 răspuns:
| Kettolix a răspuns:

E cam mare diferenta intre voi. Acum depinde si cum te vede si cum esti pe langa ea. Daca esti de peste 20 de ani, si esti ca dimensiune mai mare ca ea probabil va fi okey sa incerci mai mult. Dar zic din experienta ca majoritatea fetelor vor un barbat cu care sa se simta protejate.