| Alexandra_7231 a întrebat:

Deci acum cateva luni de zile mi-a dat add in lista de yahoo un coleg de facultate al verisoarei mele. Dupa vorbea cu mine pe mess, imi zicea ca sunt draguta, mi-a propus sa iesim.Eu l-am respins pe moment adica i-am zis ca am si prieten (desi nu aveam)plus ca el avea prietena si chiar el mi-a zis chestia asta deci nu intelegeam de ce vrea sa ma cunoasca si sa ma intalneasca daca avea o prietenathinkingDe Pasti (atunci s-a fost despartit si de prietena lui)a fost impreuna cu cumnatul pana in dreptul unde stau eu pentru a o lua pe vara mea.Eu eram acasa dar nu am iesit si eu afara. Dupa el m-a intrebat pe mess de ce nu am vrut sa il vad iar eu i-am zis ca nici nu am stiut ca a venit(si asa era, nu am avut nici o idee ca o sa vina si el pentru ca si eu as fi vrut sa il vad in realitate)Dupa eram intr-o zi la vara mea si am intrat pe mess si ea intrat in vb cu el dp id-ul meu (ca si cm as vb eu cu el)si ii facea "ochi dulci"ca sa zic asa intrebandu-l cand poate sa ii faca o vizita, il imbratisa etc(bine presupun ca s-o fi prins ca e ea pentru ca mai devreme a fost vb cu ea si i-a zis ca sunt la ea)in fine.De atunci nu a mai vb cu mine, iar zilele trecute vb cu despre el cu vara mea si mi-a zis ca atunci cand a fost sa o ia de la mine si i-a zis ca acolo stau eu(el nu stia ca vine la mine)a vrut sa vina la mine dar ea nu l-a lasat si ca tragea de cumnatul lui sa il lase sa coboare din masina, mi-a mai zis ca nu fumeaza, plus ca arata si f bine.

Acum mi-am dat seama ca imi place e el si m-am hotarat sa vb cu el pe mess cand il vad. Zis si facut, astazi cand era pe mess salutand-ul si intreband-ul cmf.Am fost profund intristata cand mi-a raspuns dupa vreo 15 min "nu e ...sunt gagik lui"Totusi pe hi5 scria ca e singur si avea si status cu id-ul (pus in urma cu 2 zile).

Intrebarae mea e :acum ce sa fac pentru ca chiar ma intrizteaza asta si nu stiu... Voi ce credeti m-a placut sau doar se plictisea si incerca sa ma vrajeasca. Iar astazi oare era el cel care mi-a raspuns sau era prietena (pentru ca si inainte ma intreba cine sunt spunand ca voia doar sa vada cum reactionez)Oare astazi a zis asta doar ca sa ma supere dandu-si seama ca m-am razgandit in privinta lui sau chiar era prietena lui thinkingAsadar sa nu imi mai aprofundez gandurile in legatura cu el si sa incerc sa redevin indiferenta(daca voi putea)? Ce pareri si sfaturi aveti despre ce ra trebui sa fac si ce parere aveti despre el (stiu ca nu puteti sti ce gandeste )dar nu stiu parerea voastra. Ms mult va pup.

3 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Esti paranoica.
Inainte umbla el dupa capu' tau, si tu il respingeai, acum umblii tu dupa capu' lui. Ce sa zic...meriti.

| RimePeHartie a răspuns:

Bun... ce situatie.

totusi care e treaba cu vara ta? ii place si ei de el sau nu am inteles eu bine?

totusi nu cred ca era prietena lui caci nu iti raspunde "sunt gagiksa" o fata mai repede raspunde cu "sunt prietena" asa mai vb baietii cu "gagik". cred ca vroia sa te faca geloasa sau vroia sa scape de tine... mai baga'l si tu in seama pe mess I(daca recunoaste ca e el) si vezi daca inca e interesat de tine, daca iti vorbeste in sictir mai bine nu il mai cauti si ai sa vezi ca iti trece repede de el

| Alexandra_7231 explică:

Mda... poate ai dreptate Derye. dar stii uneori iti dai seama de ceva abia atunci cand pierzi...sad