| blackboss a întrebat:

Deci am 14 ani si sunt clasa a 7 a ..imi place de o fata de langa blocul meu dar o vad foarte rar poate chiar deloc pe saptamana.si eu as vrea sa vb cu ea si nu pot pentru ca ba o vad cand intra in bloc ba deloc si vreau sa vb cu ea si nu stiu cum.Ea nici nu stie ca exist.

Ce sa fac?

Chiar imi place mult de ea! Dar daca nu ne intalnim...sfaturi plss. Funda

4 răspunsuri:
| Raiissa a răspuns:

Cand o intalnesti nu o lasa sa plece pana nu vorbesti cu ea!

| Yza1996 a răspuns:

Ai putea sa te imprietenesti cu ea pentru un inceput un "buna, ce faci?" e bine, ....prezinta-te si incearca sa porti o conversatie cu ea... cu timpul o sa va cnoasteti mai bine si cine stie poate si ei o sa ii placa de tine, comporta-te cat mai natural, fii tu insuti si eu zic ca totul o sa fie bine, nu uita cine te place te place asa cum esti tu!winking

| DolceKiss a răspuns:

Buna! Prefa-te ca vrei sa o intrebi ceva, de exemplu Daca știe cât e ceasul. Dupa asta spune-i cum te cheamă etc.

| Cristi_1137 a răspuns:

Du-te si intreab-o de sanatate, nu ai nimic de pierdut, intreab-o orice, fa cunostinta cu ea, vezi cine e, de unde e, cerei ID, nr de telefon, ar fi pacat sa nu incerci, totusi e bine ca niciodata sa nu pari atras de o fata, chiar daca tu plangi pentru ea