| Just a kid a întrebat:

Bunasad. deci am hot cu pr meu acum cateva zile sa"ne schimbam"aman2 ca sa nu ne mai certam. faza este ca simt ca nu mai e cum a fost candva.acum e mai rece mai indiferent si nu inteleg de ce.fix acum cand incerc si eu sa fiu mai intelegatoare:-s nu ne mai certam asa des... el s poarta asa.am ajuns sa cred ca poate s-a plictisit de mine si asta e sal las da cand i-am zis ca daca vrea ne despartim a zis ca nu vrea asta si l-am intrebat"ne desp? sau t schimb?""ne schimbam aman2". zice ca ma iubeste da nu mai simt astasadbine nici inainte nu o credeam da acu ca ma gandesc la km sa purtat imi dau seama ca am gresit. dar acum chiar nu imi mai arata ca ma iubeste nu se mai simte delocsadce as putea sa fac?sadacum iar sa instalat indoiala in sufletul meu si nu stiu daca ma iubeste sau nusadsi km sa-i explic? ca i-am zis de cateva ori ca vb ciudat si a zis ca"adica"s n-am stiut sa-i explic ca nu vorbea urat da era.rece distantsadce credeti il pot face sa redevina cel de dinainte? daca da cum:-s(in ultimul timp neam desp de 2 ori.de pasti si acum vreo 2 saptamana.de at e asasadtotusi cand sntm fata in fata se poarta frt frumossadnu mai inteleg nimic.acum e si pedepsit si nul lasa afara/net/nu-i incarca telefonulsad si asta ne mai face sa ne certam)ajutati-ma v rogsad

Răspuns Câştigător
| ● Ďعw a răspuns:

Of exact asa se intampla si la mine ma cert intruna cu el... da am hotarat sa ne schimbam...
pai vorbeste serios cu el si spune-i daca e va schimbati altfel relatia se va termina de la sina fara sa vretisad
pare rau oricum pentru tine
multa bafta:*daca se rezolva ceva trimite-mi mesaj:*

3 răspunsuri:
| NinaY a răspuns:

Pfft... urat asa.Nu stiu.In mod sigur, daca nu intelege, spune'i direct ca e adevenit distant, si daca nici sa nu intelege da'i exemple, nu stiu, nu cred ca e atat de prost sa nu inteleaga deloc. Oricum, nici eu nu stiu ce sa fac caci am trecut prin aceasta situatie de multe ori, si cand revine problema, iar nu stiu...

| vyvyana a răspuns:

In situatia ta am fost si eu.straight face exact in aceeasi situatie.si mi-a dovedit ca de aveam dreptate cand ii zciceam ca mai are pe cineva, iar el zcicea "nu mai am pe nimeni si nu te-as insela. ti se pare ca m-am schimbat". dupa aceasta intamplare neam mai intalnit de cel mult 2 ori, dupa care 1 luna nu neam mai intalnit ca de ficare data cand venea vorba de mine avea treaba, dupa care neam despartit.La nici 2 zile sia facut alta prietena care il intelegea asa km a zis el pentru ca el zicea ca nu il inteleg, dar ce este cel mai dureros lucru este faptul ca pentru me zicea "eu nu am timp pentru tine, dar pentru alta nici atat"(el fiind in clasa a 12a si se preg pentru facultate) dar mia aratat ca ma mintit.

| mih1990 a răspuns:

Cred ca meritam si noi macar o explicatie sincerawinking. dar ca de obicei noi suntem lasate pe ultimul loc:-