| IleanaConsaZeAnA a întrebat:

Deci... astazi am fost la ginecolog(cred ca stiti intrebarile mele recente, daca nu uitati-va), si mi-a zis ca mai bine pastrez copilul, deoarece in viitor daca imi doresc sa mai am copii, s-ar putea sa nu mai pot! Eu stiam asta! Deci sunt insarcinata in 2 saptamani, eu cred ca e bine sa pastrez copilul(am 18 ani, pentru cei ce nu stiu, peste 3 saptamani fac 19) iubitul meu are 20 de ani(aproape 21) el munceste, deci credeti ca e bine sa pastrez copilul sau nu? Stiu ca am mai intrebat asta o data dar nu fusesem la ginecolog. Astept raspuns, si daca vreti sa ma faceti in toate felurile nu va mai obositi mana

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Buna happy
am citit intrebarile tale, si imi pare rau de ceea ce au zis ceilanti despre tine.Intredavar,trebuia sa ai mai mula demintate si sa te gandesti mai bine,dar esti deja mare si daca iubitul tau este de acord pastreaza-l happy... poate va esti ceva si mai frumos decat o simpla poveste de dragoste, pentru ca s-a nascut o floare in aceea relatie, o floare foarte importanta ce merita dragoste parinteasca.si daca vei avorta exista foarte multe riscuri asa cum spui si tu. Apropo big grin si pe mine mama m-a facut la 19 ani.( mentionez ca am 14),nah si ce,daca a fost dragoste dupa ce sa se bage lumea asta, vrea doar sa distruga tot.
In primul rand, aveti 21 respectiv 19 ani,da adevarat tineri,prea tineri dar daca aveti destul ambitie si stiti sa colaborati cu siguranta si mama lui peste timp (mai ales daca este singurul ei baiat)va accepta happy

NU avorta, chiar daca el nu este de acord, zii pa si traieste-ti viata cu copilul tau.nu lasa pe mineni sa va desparta, si in plus si mama ta este mereu langa tine happy
fundita puppy dog eyes?

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa pastrezi copilul, sa ii dai lui sansa la viata si tie posibilitatea sa fii mamica unui copilas viu, nu a unui copilas mort. Stiu ca nu va fi usor, dar merita!

Răspuns utilizator avertizat
| Castiel a răspuns:

Daca il aduci pe lume fara sa gandesti si nu ai resursele necesare sa il cresti si daca nu il vei iubii etc etc mai bine avorteazal, daca da de ce nu?thinking te-ai gandit bine bine bine la toate?!

| alexutza003 a răspuns:

Daca sti ca ii vei avea aproape pe parinti tai si pe ai lui pentru a va ajuta sa cresteti copilul pastreazal insa gandeste-te si la viitorul tau pentru ca acum e foarte probabil ca nu vei putea sa ii oferi foarte multe copilului tau vorbeste si cu iubitul tau vezi ce parere are si el chiar daca munceste acum si va accepta sa deveniti o familie gandeste-te ca poate mai tarziu se va speria de acesta responsabilitate si va da inapoi foarte multi te vor sfatuii sa pastrezi copilul e foarte usor de zis acest lucru intr-adevar nu este corect sa ucizi o viata nevinovata insa nu este corect nici sa nu ii poti oferi un viitor Sfat:nu-l pastra nu sunt o parsoana rea iubesc copiii foarte mult insa toate vin la timpul lor si daca ai facut o greseala trebuie so indrepti acum depinde de tine ce cale vei alege pentru a o indrepta mult noroc in continuare sa ne spui si noua ce ai hotarat sa faci>:

| shtephie a răspuns:

Da, pastreza-l si sa fiti fericiti toti 3!

| GoAndFuckYourselfWithAKnife a răspuns:

Da!happy pastreaza-lhappy pentru ca nu ar fi corect sa ucizi o viata nevinovata. si pe la varsta aceasta nu mai rade nimeni daca esti sau nu insarcinata. sa ai un copil frumos!happy

| cosmin21 a răspuns:

Daca tu crezi ca esti pregatita si iubitul tau de asemenea eu va doresc sanatate.

| basexcu a răspuns:

Bafta la tripleti! zambetedecopilasfericit

| Khanikua a răspuns:

1 sa ai kopi e foarte frumos, dar nekisita si o responsabilitate. e cam greu sa ai grija de un opil neavad experienta dra cred ca te deskurki si daca parinti tai nu sunt in potriva pastreazal da si chiar daca sunt nu ii ask ca dupa nu mai poti fake si uh iti iei aalegerile 2 depinde si de iubitul tau daca vrea ca poate sa te lase asa ai bine faketi nunta ca el te poate parasi pentru alta eeo doar ti-am zis...

| teonel2 a răspuns:

Eu zic ca este mult mai bine sa pastrezi copilul happy Va doresc la multi copii frumosi, sanatosi si destepti! Multa sanatate! O zi buna sa ai!

| Axente_Gabriela_1997 a răspuns:

Bun deci am citit intrebarile tale si nu cred ca ar trebui sa te judecam. Vad ca esti destul de mare, matura eu ti-as spune sa pastrezi copilul daca tatal copilului este de acord si bine inteles parintii tai si ai lui. Parerea parintilor nu conteaza foarte mult dar conteaza. happy Te sfatuiesc sa-l pastrezi nu e bine sa distrugi o viata! :*