| anonim_4396 a întrebat:

Bună,deci cum să încep.
Am avut o relatie cu un baiat timp de 9 luni, aproape 10...
Dar acum vreo 3 luni, fix de ziua mea s-a despartit de mine.
In fine..Am fost foarte suparata dar a cam trecut, faza e ca, inca mai tin la el dar vorbim foarte rar.si cand vorbim zice ca, ii e dor de vocea mea, si vrea sa ma tot sune (pe skype).Dar eu nu ii raspund.Si acum o luna cica am fost "impreuna" iar cu el timp de o zilaughingCe o zi? Cateva ore..De la vreo 19 seara pana la vreo 23. Cand iese zice, in fine m-am suparat pe tine.Pa...
De atuncea nu prea mai vorbim...Si se da si mare ca iese pe afara cu niste fete si tot mie imi povesteste de ele si chestii.
Cred ca vrea sa ma faca geloasa...
___________________________________________________

Acum mie imi place de un coleg, imi placea de mult de colegu meu dar, nu am avut niciodata curaj sa spun la nimeni asta..De vreo 4 ani il plac.Dar cat am fost cu EX-UL l-am cam uitat pe colegu...Si colegului meu ii place si lui de mine de 4 ani.(cel putin asa au zis prietenii lui, si la felu in care se uita el la mine, in fiecare ora e cu ochii pe mine...) Dar nu stiu sigur daca ma place..Toate colegele spun: Serios? Cine il place pe uratu ala?
Si chestii dealea....Totusi daca il iubesti nu conteaza cum arata=(

1. Cum imi pot da seama ca ma place colegu?
2. Oare mai ii sunt macar putin draga EX-ULUI?
3. Daca as avea ocazia sa fiu cu colegul, pe pariu ca ar fi putin gelos Ex-ul, dar colegu' era prieten cu ex-ul....Si nu stiu ce sa fac...

Fundahappy

Răspuns Câştigător
| alyzee a răspuns:

1.din ce ai scris tu e cam evident ca te place, dar ca sa fii sigura poti vorbi direct cu el si cat de spre colegele care spun 'cine s-ar uita la uratul ala' nu le baga in seama, important e sa-ti placa tie si atat.
2. Ex-ul tau se cam joaca cu tine, cand te are nu te vrea, cand nu te are ii e dor de tine dar in acelasi timp nu vrea sa fii nici cu altcineva, imi pare un tip cam nehotarat asa si in plus faptul ca s-a despartit de tine de ziua ta, un lucru urat de facut de altfel, arata ca nu ii pasa cu adevarat de tine ci doar nu vrea nimeni sa se joace cu jucariile lui.
2. eu zic sa te gandesti bine de tot pe care din ei doi ii vrei tu, sa nu-ti pese pe cine deranjeaza asta sau cine e gelos si sa faci pasul spre a fii cu persoana respectiva.
Eu ii urez numai bine si succes happy

| JessieXD a răspuns (pentru alyzee):

Bine zici.
Da cred ca se joaca cu mine...
Si oricum daca o sa mai vrea ex-ul sa fie cu mine nu cred ca ar mai trebui sa fiu cu el.
pentru ca...nu ma lăsa sa ma machiez, sa-mi fac unghiile nici sa ma vopsesc pe par.
de cand s-a despartit de mine. fac tot ce nu ma lasa el.Parca ma simt mai bine ca fac toate astea.
Acum tot ce vreau e sa-l fac gelos...
O sa incerc sa vorbesc cu colegu..Si sper sa fie cum zici tu sper ca ma place.
Mai ales ca-mi zice ''Bebe sau pissy'' (ma rog pissy nu-mi place :-&).
Multumesc pentru sfaturi :*

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu daca as fi in locul tau l-as da uitarii pe ex-ul si m-as pune bine pe langa colegul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut.
Nu înţeleg de ce vrei să te complici cu fostul, dacă ţii la colegul tău.Chiar tu ai menţionat că e cu ochii pe tine mai mereu.E un semn pozitiv. Apropie-te de el şi cunoşte-l mai bine.
Vezi dacă merită sau nu! Lasă-l pe fostul tău.El umblă cu fete în timp ce tu stai aşa şi suferi.
Un ultimul lucru:NU te combina cu cineva doar pentru a-l face gelos pe fostul.Acel 'cineva'nu merită să fie folosit.

| JessieXD a răspuns (pentru anonim_4396):

Incerc sa ma combin cu colegu.

Da, vreau sa-l fac gelos pe ex-u
Deci dupa parerea mea, cu oricine m-as combina ar fi ex-ul gelos.
Si incerc sa ma apr de colegu cat mai mult nu pot sa-l las si pe colegu sami scape..Nu mai pot pierde pe cineva pe care-l plac.=(
Multumesc pentru sfat:*

| anonim_4396 explică (pentru JessieXD):

Bun.Succes şi cât mai multă iubire happy