| xXAnnexX a întrebat:

Deci dau FUNDA si Voturi!

Saptama trecuta, baiatul de care imi place mie, si-a batut joc de mine si de sentimentele mele. el si cu fata aceea(cei care stiu intrebarile precedente stiu despre ce e vb)au facut o farsa.Era vorba ca el sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el. iar dupa zile sa se desparta de mine.Eu nu am stiut ca va fi o farsa.si am acceptat. Dupa o sap, a zis: trebuie sa ne despartim, a fost o farsa.Eu dupa aceea am aflat ca el si cu ea au facut chestia asta.Ma simteam si inca ma simt oribil. Iar dupa aceea m-au invitat pe mine in conferinta, si special cred ca a facut-o...pentru ca o intreba pe fata aia daca vrea sa se sarute cu el, ea i-a spus ca nu. iar el a spus ca tot se vor saruta, iar eu am izbucnit in lacrimi. Ea nu era asa, acum este exact ca el, nu ii mai pasa prea mult de mine.Plus ca am vazut multe conversatii dintre ei.si de fiecare data.ma intristez si plang f mult.Pt ca, chiar tin la el si vad ca ei practic sunt meniti sa fie impreuna.desi nu recunosc ca ar fi ceva intre ei mereu zic ca sunt doar prieteni si ca, cu ea vb f frumos. iar cu mine ca un *** scuze de expresie

Ce ziceti?

Ce pot face?

PS: Nu ziceti sa incerc sa il uit ca nu pot!

6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ReallySomebody a răspuns:

Hey:D
Paşi de urmat în caz de despărţire

Chiar dacă ai avut o relaţie de cinci ani sau una de cinci zile, chiar dacă decizia a fost luată de tine, de el sau de comun acord, despărţirea nu e NICIODATĂ uşor de făcut. Când te desparţi de persoana iubită, uneori totul poate părea lipsit de sens. Sfârşitul relaţiei implică lipsa fizica a celuilalt de lângă tine şi iniţial îţi va fi greu. Cu trecerea timpului această senzaţie dureroasă se va preschimba într-o vagă nostalgie şi apoi, la un moment dat va dispărea şi te vei simţi pregătită să iei din nou viaţa în piept. Setul nostru de reguli te va ajuta să treci mai uşor peste acest momentul în care te desparţi, cu mai puţine lacrimi şi - să îndrăznim s-o spunem?- transformând totul într-o experienţă pozitivă.

Prietenii

Când treci printr-o despărţire ai nevoie de prietenii tăi, mai mult ca niciodată. Dacă treci printr-o perioadă foarte grea, spune-le, pentru ca ei să te poată ajuta. Dacă afişezi o faţă fericită şi nu le spui cât de rănită te simţi, ei nu vor şti cât de mult ai nevoie de prietenia lor.

Răbdarea

Roma nu a fost construită într-o singură zi, iar cei implicaţi într-o relaţie nu pot trece de la despărţire la "cei mai buni prieteni" peste noapte. S-ar putea să treacă ceva timp până să poţi fi prietenă cu "fostul" (în cazul în care îţi doreşti asta), aşa că ai răbdare şi veţi putea fi prieteni din nou – chiar prieteni buni, dar nu deocamdată. Probabil amândoi aveţi multe sentimente şi trăiri pe care trebuie să le experimentaţi, mai întâi, de unii singuri.

O şansă pentru a reflecta

Petrece un timp scriind în jurnal sau gândindu-te la ce vrei să-ţi aminteşti din această relaţie. Ţi-ai descoperit noi puncte de interes pe pe care vrei să le urmezi şi în lipsa lui? Ai învăţat ceva despre "cum te manifeşti într-o relaţie"? De exemplu: Poţi fi prea egoistă? Laşi prea mult de la tine? Eşti prea dependentă de persoana de lângă tine?

Este un moment bun pentru tine să înveţi mai multe despre cum trebuie să te comporţi într-o relaţie – informaţii valoroase pentru următoarea ta relaţie.

Încrederea

Este important să nu uiţi că dacă relaţia a eşuat nu înseamnă că tu ai dat greş sau că ceva este în neregulă cu tine. O relaţie presupune doi oameni şi dacă lucrurile nu au mers cu un anumit băiat, asta nu înseamnă că nu vei avea niciodată o relaţie "sănătoasă" şi fericită. Este un moment bun să faci o listă cu lucrurile pe care le apreciezi la tine şi la care te pricepi. (Roag-o pe prietena ta cea mai bună să te ajute dacă nu te descurci).

Obiceiuri sănătoase de dormit şi mâncat

Dacă treci printr-o despărţire, sau ai trecut de curând, este important să dormi şi să te hrăneşti bine. Te vei simţi mai echilibrată şi mai puţin emotivă. Nu privi lucrurile cu pesimism, sfârşitul relaţiei nu este uşor de asimilat pentru niciunul din parteneri, însă după trecerea unei anumite perioade vei vedea cu surprindere că ai învăţat nişte lecţii preţioase pentru viitor şi chiar că poţi privi în urmă zâmbind din cauza unei amintiri frumoase ce ţi-a rămas în suflet. "

toate aceste sunt de pe http://www.noifetele.ro/advice/sexlove.php?id=2 daca doresti mai multe sfaturi intra acolo :X succes si multa bafta

| sebastyancuidiny a răspuns:

Paiii, tu daca le mai dai multa atentie o sa pici de fraiera, rau. Pur si simplu, fata de iei, in preajma lor ignora-i. Daca le mai dai multa apa la moara (la modu ca ii mai bagi in seama) ei cand or sa aiba dicutii, certuri ca e normal intr-o relatie, o sa se foloseasca de existenta ta doar sa se amuze, cum ar fi intr-o clipa cand nimeni nu mai zice nimic sa schimbe subiectu gen. " Iti mai amintesti cum, ce, si cat radeam de? " si pe seama ta isi continua existenta ca si cuplu. Tu incearca sa ramai indiferenta, el mai tarziu e probabil o sa te admire mai tarziu pentru fata care esti, intre timp incearca sa-ti gasesti un prieten si sa-ti traiesti copilaria / viata, nu stiu ce varsta ai, nu-ti irosi timpu pentru un misogin care nu stie sa te aprecieze, ia decizia cea mai corecta si succes. fundita? puppy dog eyes

| anaservic a răspuns:

Sa mergi mai departe!

| danamarya a răspuns:

Incearca sa vb cu el si sa lamuriti situatia, intreaabal daca a tinut vreodata la tine, daca el chiar a vrut sa faca aceasta farsa. daca iti spune ca nu te iubeste ii spui ca nici tu, il lasi sa creada asta, si cu timpul vei uita, nu il lasa sa isi bata joc de tine!

| Anne24 a răspuns:

Mmm, cred ca stiu cum te simti sad Te inteleg ca nu il poti uita, dar cu toate astea nu mai plange, nu merita. Viata nu se opreste la acest baiat. Poate cu timpul il vei putea uita, intre timp, iesi cu prietenii, distreaza-te, cand il vezi zambeste-i si poarta-te ca si cum ai fi trecut peste! Stiu ca e greu dar incearca sad

Iti doresc mult noroc in viata si cu siguranta in timp vei gasi un baiat care te va iubi cu adevarat! :*