| paula90 a întrebat:

deci de fiecare data cind fac sex am usturimi in zona intima.mai intii e placere apoi devine durere. mi s-a spus ca poate fi vreo infectie, insa am fost la ginecolog si nu e. tin sa mentionez ca ma protejez folosind prezervativul, ar putea fi acesta motivul sau poate fi altceva?
dau fundita pentru cel mai bun raspuns.

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil sa fii alergica la latex. Sau e posibil sa fii prea mica (adica sa ai sub 17 ani si jumatate) si oragnele tale genitale sa fie imature si incapabile sa tolereze viata sexuala. Atunci, trebuie sa suporti durerile daca vrei viata sexuala, fiindca nu ai cum sa scapi de ele.

| BRG a răspuns:

Poate nu este suficient de lubrifiată zona.

| Ingerash a răspuns:

Poate nu esti indeajuns de lubrifiata

| Tiberius a răspuns:

Acum sa o asteptam pe Brigaela sa-ti zica ca nu e bine sa te f...

| RaZ4Ing a răspuns:

Pai s`ar putea ca penisul sa iti perforeze prea mult vaginul. Daca nu e infectie poate fi si chestia de cat de des faci sex. Sau poate iei anticonceptionale si se poate manifesta si din cauza asta durerea. Mai consulta si alti ginecologi si fa`ti o parere. Bafta big grin

| annonimus_9984 a răspuns:

Draga mea Paula, este greu sa ti se dea un raspuns exact, despre ceea ce ai putea sa ai. Cel mai bine te poate ajuta un ginecolog, sa ii expilici exact care este situatia, si sa ii spui si despre prezervativ, si sa vezi daca nu cumva esti alergica la materialul din care e facut prezervativul. curaj.si mergi la ginecologwinking