| n a întrebat:

Deci eu am o problema. Nu inteleg niste lucruri. Mi-as dori foarte mult sa stiu cum gandesc barbatii in unele situatii. Cum poate un barbat cand are langa el o femeie frumoasa si realizata din toate punctele de vedere, sa-si doreasca o pustoaica cu 10 ani mai mica decat el? Nu vreau raspunsuri de genul " vrea doar sex "... vreau pur si simplu sa stiu ce si cum e in capul sexului puternic.

Răspuns Câştigător
| CevaNormal a răspuns:

Iti spun eu ce gandeste el atunci, ok, nu in totalmente dar, : se gandeste ca e ceva nout, si finut, nexplorat, care trebuie numaidacat examinata, si daca prezinta interes deosebit, si il atrage sexual, atunci in cap la el nu mai este nimic decat hormonii, dar ii spune, hey dude trebuie sa faci cumva ca s-o ai in pat, macar odata...big grin

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, fiecare are felul lui de a fi si nu toti sunt la fel...asa cum si femeile sunt diferite una de cealalta... un barbat poate sa isi doreasca o fata u 10 ani mai mica, poate pentru ca el poate sa o domine si nu el sa fie dominat, ca unele sunt mai naive si le convine, inimii nu ii poti poruncii, daca s-a indragostit de una cu 10 ani mai mica, asta e, poate ca femeia frumoasa si realizata nu ii ofera iubirea de care are nevoie, sau are sentimente puternice pentru acea fata cu 10 ani mai mica, depinde de barbat, au conceptii diferite, nu putem generaliza, barbatii de obicei sunt foarte schimbatori si nimeni nu poate sti ce se ascunde in mintea si in inima lor, de multe ori nici ei nu se stiu prea bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masculii se impart in doua mari categorii. Adica, exista barbati adevarati, si, exista barbati idioti. Este valabil si pentru sexul feminin. Tipul pe care l-ai dat exemplu este pur si simplu INCONSTIENT. Sa nu mai spun de faptul ca dupa o perioada (relativ scurta) se va intoarce la cea care ii da adevarata satisfactie. Cine-l primeste inapoi este "degeaba"!

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Si eu imi pun intrebarea asta si nu ii gasesc raspuns. Daca scoatem sexul din calcul, probabil omu o iubeste pe tanara sau e plictisit/neinteresat de femeia frumoasa si realizata. Sau s-ar putea sa ii placa in brigada de tineret unde a intrat odata cu tanara, unde e privit putin altfel, dintr-o pozitie favorabila lui. Probabil omu merge pe ideea: "unde sunt multe femei, vin eu cu baietii mei, ca barbatii insurati sunt amanti adevarati". Ma confrunt si eu cu aceasta problema numai ca la noi nu exista diferenta de varsta (20) si o iubesc pe fata de nu mai pot dormi noaptea. Ma gandesc la o forma de nepasare cat Sala Palatului.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poate femeia frumoasa si realizata e rautacioasa, cicalitoare, geloasa, negospodina. Poate vrea acasa o femeie normala, nici urata, nici frumoasa, care sa-l astepte cu un zambet dulce si o ciorba calda.

| valy a răspuns:

Poate faptul ca are de toate il face sa se simta aiurea. poate el nu are toate astea, si ca nu stiu un barbat adevarat nu din aia care vor sa stea pe buzunarul femeii.sau sa ii vina toate de la femeie fara ca ei sa puna cotul la munca. le plac ca sa fie el mai bun ca femeia, sa intretina el situatia...pai gandeste-te ca poate el nu se va mai simti barbat daca ajunge intretinut de o femeie, chiar daca tine la ea.incearca mult sa gandesti asupra problemei.:*

| valy a răspuns:

Si incearca sa conversati,, sa ii spui ce te deranjeaza, sa iti spuna si el, si poate ajunge-ti la un consens

| n explică:

Trebuie sa mai adaug ca aia mica provine dintr-o familie instarita, e frumoasa...si destul de inteligenta, nu ca cealalta nu ar fi.