| ioanai34 a întrebat:

Deci eu și iubitul meu am facut sex neprotejat și da,i-am facut si sex oral. Dupa cateva ore mi-a spus ca i-au aparut pe capul penisului niște bubițe mici,ca un fel de iritație. Este posibil sa aiba vreo boala? Sau a luat de la mine ceva ce as putea avea? Daca da, ce și cum remediem fara sa mergem la doctor?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Să se spele mai des. (apă caldă și săpun)
Poate l-ai zgâriat ușor cu dinții și nu a simțit atunci, dar pielea iritată l-a făcut să se sperie când a observat. Ar trebui să treacă în vreo două zile.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Doar un medic dermatolog, si numai dupa o consultatie ar putea da un raspuns care sa fie cert si corect. Sanatate!

| JustStitch a răspuns:

Dar el ti-a facut tie?

| AZŞeEduardAZŞBorta a răspuns:

Din intrebare ai jumatate de raspuns. primul factor este sexul neprotejat si sexul oral. Prin sexul oral se infecteaza regiunea bucala si cea genitala. Este posibil sa fie herpes genital masculin. In cazul dat tu trebuie sa consulti medicul ginecolog, iar el medicul urogenital. In urma investigatiilor efectuate veti afla ce aveti de facut. Tratament acasa e posibil doar dupa ce medicul stabileste care este problema si ii da solutia pregatita. Discutati in prelabil cu medicul vostru de familie. Depinde si varsta aici. Acasa nu va tratati, puteti face mai rau. Sunt Asistent Medical student. Ascultati sfatul meu.