| Eusuntaici a întrebat:

Deci imi place de un baiat, care este mai mare decat mine.Am mai gasit niste intrebari de genu' dar nu mi-au fost de ajutor.Pe 14 februarie, la scoala, m-a luat in brate.Cateodata parca se pierde in ochii mei si nu-mi mai zice nici "buna". Eu sunt cam timida. Ce pot face? Ma place si el? A fost o coincidenta ca atunci ma bagat in seama? Funda:*

Răspuns Câştigător
| mihaibr11 a răspuns:

Buna! Nimic nu-i intamplator, si dupa cum descrii interactiunile astea mai mult ca sigur, are ceva pentru tine. Timida fiind poti sa incerci sa-i rasp la gesturi, priviri si sa-l determini pe el sa faca primul pas...succes

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Coincidenta nu a fost. Ca nu prea se putea.
Eu zic sa vorbesti cu el deschis sau macar prin limbajul trupului.
Poti sa ii ceri sa te conduca acasa, si de la un pa cu mana sa ajungi la un pupic pe obraz si cu permisiunea lui urmatoarea seara la un sarut. Pur si simplu contextu e asa :
Sunteti in fata blocului tau. Stati fata in fata, si este cel putin jumatate de metru intre voi. Faci un pas in fata sa fie 10 cm intre capetele voastre si il privesti in ochi. Daca el nu are initiativa, incearca sa te apropii mai mult de el, intre gura si obraz si daca vezi ca ar vrea sa te sarute sau chiar o face... ai castigat razboiul, in caz contrar. Daca nu da nici un semn ca ar vrea, pupal pe obraz si multumestei ca te'a adus acasa, eventual o imbratisare ar fi indicata.

| GyeBaek a răspuns:

Incerca mai intai sa fi prietena buna cu el sin cand esti foarte apropiat de el intreaba-l.