| anonim_4396 a întrebat:

deci.in 26 sept a fost ultima data cand am avut ciclu. a tinut 4 zile...si trebuia sa imi vina in 26 oct da nu mi-a venit.acum suntem in 5 noiembrie.am foarte multe simptome ca as fi insarcinata(greturi, pofte, stari de somn, dureri de burta. cateodata, ma dor sanii, mi-a crescut burtica). acum 2 zile seara am facut un test de sarcina da nu l-am facut bine.scria ca sa stea urina, 2 sec si dupa 2 min sa te uiti, si al doilea le-am facut la fel dimineatalaughingamandoua gresite si au iesit negative...deci am gresit testele, oare chiar daca nu le-am facut bine si au iesit negative sunt? oricum ultima data a fost in 26 sept cand am avut menstuatia deci este destul de mult...nu stiu, mai astept pana saptamana viitoare sa vad daca imi vine sau nu, si daca nu mai incerc un test. voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| VodkaCoca a răspuns:

Lasa testurile, decat sa stai si sa te gandesti daca esti s-au nu si sa stai si cu stres mai bine consulti un ginecolog el iti da raspunsul concret.

| Andru1996 a răspuns:

Spunemi cand ai facut ultima oara sex...sh daca protejat sau nu... dar mult conteaza ccand

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti incerca un test in orice zi, a trecut suficient timp. Daca il faci corect, te poti baza 98% pe rezultat. Oricum, luni sau marti trebuie sa ajungi la ginecolog, indiferent de rezultat (mai ales daca e negativ fiindca o intarziere atat de mare in absenta sarcinii este un semnal de alarma important).

| Xsiusa a răspuns:

Nuti fie frica, ai Racit ((p... )) Eu n-am avut 5 luni ca eram racita... Dar daca tii frica mergi mai bine la un medic okkk BAFTA, POUP.

| cristina_2572 a răspuns:

Ca sa fii mai sigura mergi la un ginecolog...