| Dejavu1536 a întrebat:

deci m-am indragostit de o fata care are un prieten momentan, dar de care imi spune ca vrea sa se desparta si nu stiu ce...ea spune ca ma simpatizeaza, insa nu stiu cum sa o fac sa se indragosteasca de mine. Vorbim destul de des la telefon, ii dau atentie, ii fac complimente, mai fac cate o glumitza pe seama noastra impreuna etc.Cand nu vorbesc cu ea sau cand nu sunt cu ea, parca simt un gol in inima care nu mai trece... sad deloc. *Ea stie ca imi place de ea* Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Urmeaza sfatul lui neutrino.

| neutrino a răspuns:

O rogi frumos sa se indragosteasca de tine si sa termine cu relatia pe care o are. Daca nu a observat, atrage-i atentia ca esti mult mai frumos si inteligent decat actualul ei prieten.

| Emilian65 a răspuns:

Vorbeste cu ea, spune-i ce te doare si poate se leaga o prietenie adevarata.