| straweri8 a întrebat:

Deci mie imi place de un baiat. El place alta fata. Noi suntem prieteni buni si imi zice tot. Cesa fac? Ce sai zis? Incerc sa nu-l mai plac dar nu merge.

Răspuns Câştigător
| suntpeval a răspuns:

Poti incerca sa o faci cu altcineva ca sa-ti iei gandul de la asta (daca nu il doresti doar pentru fizicul sau si chiar simti ceva pentru el). (Daca il doresti doar trupeste, fa-i o cina intima, o mana pusa gresit si gata treaba). Mai bine decat sa ajungi o alcoolista notorie. Nu poti obliga pe cineva sa te placa. Daca te placea (in alt sens), erati impreuna pana acum. Scuze, dar e mai bine sa privesti realist situatia decat sa te imbeti cu apa rece.

1 răspuns:
| Douapunccteunics a răspuns:

Nu strica o prietenie pentru o simpla prostie.
Dragostea trece prietenia ramane dar daca te bagi cu el prietenia voastra nu va fi ca la inceput dupa ce va despertiti