| dulce35 a întrebat:

Buna!happy Deci pe 2.02.2012 mi-am inceput viata sexulala si nu a eja culat in minebig grin iar la 5 zile dupa mi-a venit menstruatia dar mia tinut 5 zile si mi-a venit cu 5 zile mai repede si in cantitati mai mici menstruatia ma tine 6, 7 zele de obicei:-ss, De ce m-a tinut menstruatia mai putin si dc mi-a venit maii repede?big grin poate fi vorba de o sarcina?:-ss iar menstruatia urmatoare poate sa imi intarzie?:ss va rogg ajutati-mahappy sun foarte ingrijoratabig grin

Răspuns Câştigător
| Soreatsa a răspuns:

Nu este vorba de o sarcina. Stai linistita.De cand de dezvirginezi menstruatia nu mai este stabilahappy

4 răspunsuri:
| St3fU a răspuns:

Nu stiu ce varsta ai, dar presupunand ca nu esti inca matura pe deplin, ar trebui sa aflii ca menstruatia nu e regulata decat dupa 20 de ani sau mai mult. Daca nu a terminat in tine nu se poate sa ramai insarcinata. Si chiar daca ai fi ramas insarcinata nu si'ar fi facut efectul de acum in niciun caz. Pentru reglarea menstruatiei se folosesc pilulele anticonceptionale, care de asemenea te feresc si de o sarcina. Du'te la la un cabinet de planning familial si aflii acolo mai multe chestii despre astawinking

| WeedGotMeCrazy a răspuns:

Nu cred ca e vb de sarcina

| Papusik a răspuns:

Nu prea sunt multe sanse sa fii insarcinata.
Dar nu stri ca un test de sarcina.

| Luori a răspuns:

Cand menstruatia apare, sarcina dispare ( fac rima laughing ). Altfel spus, menstruatia este semnul ca nu ai cum sa fii insarcinata. Grijile de genul apar atunci cand menstruatia intarzie.
Este normal ca lucrurile sa se schimbe, fiindca corpul tau a suferit o transformare. La inceperea vietii sexuale trebuie sa te astepti sa apara dereglari. Poate dura pana ciclul menstrual se va regla din nou.