| mihaela_7412 a întrebat:

Buna deci sa incep am vorescb cu un tip 2 ani pana acum 8 luni cand au aflat parintii mei de relatie si ne-au despartit a fost o cearta mare ca eu am vorbit fara stirea lor pentru ca stiam ca nu vor fi de acord, si akaum vb c cineva de 5 luni tin la el cred dar e prea gelos si imi skoate ochii ca nu-s ce fac si e gelos si pe fostul cu care nu mai am nici o treaba am mai vb pe messs cu fostul si mi-a zis cum de am uitat tot ce s-a intamplat in 2 ani.acum tipul cu care sunt nu stiu o inceput sa ma enerveze e prea gelos si nu are incredere si azi am vb cu fostul si mi-a propus sa ma impac cu el si sa vb tot pe ascuns, nu stiu ce sa fac mii dor de el de tot ce a fost dar stiu ca daca vor afla iar ai mei va fi mai rau ca data trecuta nu vor fi niciodata de acord, nu stiu ce sa fac sfaturi va rog :* nu imi stiu la cine tin...

2 răspunsuri:
| danutzalbes a răspuns:

Draga mea! In primul rand invata sa scrii corect romaneste. In al doi-lea rand consider ca esti unica persoana care poate cunoaste raspunsurile la intrebarile tale. Nimeni nu are de unde stii ce este in interiorul tau sau ce simti tu. Esti unica persoana care poate decide pentru tine. Eu consider ca esti copil si presupun ca nu ai mai mult de 15 ani. Bafta si pune mana pe carte si lasa iubirile astea de doi bani. Cartea scoate omul din prostie, poate ca asta iti trebuie acum si nu iubiri ieftine.

| Gigiku a răspuns:

Greu de descifrat... gaseste pe altu` xD