| bebekchan a întrebat:

Deci sa o luam cu inceputul, sunt indragostita de un prieten foarte apropiat mie, suntem buni prieteni de 3 ani, dar abia in martie mi-am dat seama ca am sentimente pentru el, am incercat sa il uit, dar nu am putut. Si nu mai pot sa tin in mine ceea ce simt pentru el. De fiecare data cand il vad simt ca am fluturasi in stomac si inima imi sta in loc de aceea vreau sa ma ajutati cum sa imi marturisesc dragostea pe care o am pentru el Nu ma prea pricep deoarece ei [baietii] imi faceau declaratii
Vreau si eu multe raspunsuri si idei cum sa ii spun ca sunt in love cu el

Răspuns Câştigător
| Jeanny22 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa verifici daca e disponibil.Sa nu aiba prietena! Abia atunci, poti "sa treci la actiune". Eu iti sugerez sa il inviti la un suc, sau intr-un loc in care va simtiti amandoi bine, pretinzand ca nu ai mai vorbit de mult cu el, asa ore intregi fara sa fiti deranjati( sau vezi tu, poti inventa orice motiv doresti).
Nu trebuie neaparat sa te imbraci cu niste haine mai speciale, caci daca te place si el, te va iubi oricum. Aici e decizia ta! Cum crezi tu!
Te intalnesti cu el, dar ai grija, tempereazati inima! Puteti incepe sa vorbiti despre lucruri banale. Apoi usor, usor tu il poti privi mai insistent, sau sa incerci sa-l iei de mana ( sa vezi cum reactioneza). Iar daca nu ignora aceste mici apropiere, ii poti marturisi ca tu il placi in alt mod, ca ati vrea sa fiti mai mult decat prieteni.Iar de aici, daca si el te place, el ar trebui sa preia comanda...
Ai grija de tine! Mult noroc!
P.S. De obicei nu fetele fac declaratii, pentru ca baietiilor le place sa fie la comanda, dar tu daca il placi asa de mult, trebuie sa incerci! Incercarea moarte n-are!
Jeanny!

4 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

- simt ceva mai special pentru tine
-imi place felu taw de a fi
-esti important pentru mine
-imi place de tine
happy

| dincolodevise a răspuns:

Pai ar trebui doar sa-i dai cateva semne ...sa stai pe langa el, sa vb frumos.doar dai de inteles.nu-i spune ca-l placi si nici nu-i arata asta des ca dupa o sa profite de iubirea ta. pana la urma el trebuie sa te cucereasca, nu tu ...bafta si lupta pentru el.

| alylove15 a răspuns:

Ar trebui sa ii spui ceva de genul:Vreay sa iti spun ceva important nu mai pot sa te privesc in calitate de amici, imi place de tine, simti acelasi lucru pentru mine? si in functie de raspunsul lui vei gasi si u ce sa ii spui

| anaservic a răspuns:

Pai in primul rand, trebuie sa stii ca exista posibilitatea ca prietenia voastra sa se destrame in momentul in care iti marturisesti sentimentele. daca esti convinsa ca nu e genul si ca e capabil sa inteleaga, invita-l la o cafea sau la o plimbare in parc, i-al cu inceputul, fa-i un scurt rezumat al prieteniei voastre si prezinta-i toate motivele pentru care ai ajuns sa tii la el. e posibil sa simta si el acelasi lucru pentru tine si sa iasa bine! gandeste-te ca oricum nu ai ce sa pierzi, ba din contra, ai numai de castigat! dai bataie, lasa emotiile acasa si ai incredere in tine!