| LoLiTaDiNoRaS a întrebat:

Deci un coleg are oarecum o iubita. Aceasta "iubita" nu prea ii pasa de el. Sta cu el doar pentru ca alt baiat i-a dat "papucii" si...na' ca acum orgoliul asta... [Daca intelegeti.]. Cum as putea sa-i spun colegului meu sa se desparta de ea fara sa se supere pe mine?!?!

1 răspuns:
| 000Diddy000 a răspuns:

Explica-i incet, nu-l lua pre tare, nu tipa la el si nu incerca sa il obligi sa faca ceva ce nu vrea. E alegerea lui, dar fa-l sa inteleaga ca e spre binele lui si poti lua si cativa prieteni buni ai lui care sa te ajute sa-l convingi. De obicei cel mai bun prieten/prietena itti vrea mereu numai binele:d Daca el va intelege asta atunci va intelege si ca fata acea sta cu el numai din orgoliu, incearca sa-i arati ca are prieteni adevarati langa el care il vor ajuta mereu si vor fi cu el la bine si la rau, nu are nevoie de proasta aia.