| Loomea straina' a întrebat:

Defapt aceasta intrebare o pun pentru o a ajuta pe prietena mea. Ea a fost combinata cu un baiat 4 luni. El era dragut(imi placea tipul). dar m-am gandit ca e mai bine sa il uit pentru prietenia intre mine se prietena mea... Zis si facut l-am uitattongue... Ei se intelegeau bine pana cand sora mea mai mica a venit acasa(ea este cu 3 ani imi mica ca el-soramea). Atunci el s-a despartit de prietena mea si a uitat-o.Acum el vrea sa se combine cu sora mea. Ce sa fac cum sa imi protejez sora. Mi-e frica pentru ca tin foarte mult la sora mea si nu stiu ce sa fac. Vreau ca acest tip sa iasa definitiv din viata mea:pe.

Răspuns Câştigător
| nicoletalavinia14 a răspuns:

In locul tau daca sora mea nu ar vrea sa inteleaga as lasao sa faca ce vrea, dar daca ar ajunge sa fie fericita stiu miar reprosa:Si tu vroiai sa pierd asta, sa nu iau in seama.Acum nu mai e vorba de prietena ta, sau de tine, e vorba de sora ta, pe care cred ca o iiubesti ca pe ochii din cap. Poate nu iar strica o relatia sa inteleaga lumea.

5 răspunsuri:
| georgiana a răspuns:

Pur si simplu, stati departe de el!

| hate1t4ll a răspuns:

Poate daca ne spui si varstele te-am putea ajuta. :pe

| Bacemi a răspuns:

Parerea mea e ca tu esti egoista. Daca tipul este genul borfas vorbeste cu sora ta si explica-i. Dar eu cred ca el e baiat bun si tu nu te mai vezi cu el doar din cauza prietenei tale. Eu cred ca tu ii negi fericirea surorii tale pentru ca sa nu il vezi pe el. Acesta nu e un motiv. Din ce inteleg tie iti place de el si esti geloasa pe sora ta.

| Loomea straina' explică:

Varsta lui este de 14 ani si sora mea de 11

| AldanaBlue a răspuns:

Cum sa se combine cu sora ta de 11 ani? La 11 ani sunt combinatii? Incep sa ma ingrozesc pe zi ce trece de ce citesc. Si totusi tu incepi asa : "De fapt aceasta intrebare o pun pentru o a ajuta pe prietena mea" ...nicidecum pe sora ta, care apare doar la sfarsitul povestii. Cred ca tu ai prefera sa te placa pe tine. Voi va despartiti pe acolo, imediat se uita totul (nu stiu cum ar fi o relatie totusi la varsta aia ) e o adevarata nebunie. Offf... poate ar trebui sa aveti alte indeletniciri la varsta asta totusi, dragostea si combinatiile lasati-le pe mai tarziu. Oare parintii nu mai au timp sa isi educe copiii? Pe ce lume traim?