| fanezodo a întrebat:

Bună, deseară am prima întâlnire cu o fată, nu ne-am văzut pâna acum față în față, de 4 zile vorbim mereu, îmi puteți da ceva sfaturi? nu prea le am cu combinatul, și oare dacă aș încerca să i sărut de la prima întâlnire m ar refuza?

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Fratioare, am fost cu tipe care nu s-au aratat dispuse sa se sarute, dar de asemenea am fost cu tipe cu care nu doar ca m-am sarutat, dar am facut chiar sex de la prima intalnire, la initiativa lor...deci sunt femei si femei. Vezi si tu ce da din ea. Nu forta tu lucrurile, las-o pe ea sa dicteze ritmul si directia, si daca iti convine incotro merg lucrurile, lasa-te dus de val.

| Violleta2022 a răspuns:

Pai nu ai nevoie sa combini nimic, doar sa fii respectuos si politicos cu fata, sa o lasi pe ea sa vorbeasca, tu doar sa o intrebi din cand in cand: ce preferinte are pentru carti, filme, obiecte, hobbiuri, stil de imbracaminte, excursii, ce tari vrea sa viziteze samd.

| dullcat a răspuns:

Buna.Diseara* este nevoie doar sa socializezi, nu sa treci la sarut sau altceva. Poti sa-i dai de inteles fetei ca o placi si fara gesturi/replici prea sexuale. Daca mergi doar pe ideea de combinat, ceea ce destul de superficial, sunt mari sanse sa va simtiti amandoi aiurea deoarece nu stii ce ritm prefera ea? Cauta sa va simtiti bine, sa radeti, discutati, intai sa cunosti persoana respectiva, ca de restul este timp berechet mai incolo.Pentru a nu ajunge la pauze din alea awkward ar trebui sa existe intrebari deschise, adica din acelea care nu au raspuns Da/Nu, fiindca respectivele omoara repede conversatia. laughing Bafta!

| Emilian65 a răspuns:

Nu este bine sa încerci sa o săruți la prima întâlnire. Da, sărutul la prima întâlnire, ar putea fi refuzat și sa urmeze o despartire finală.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu știu cât de ok ar fi să săruți la prima întâlnire, depinde cum decurge întâlnirea, dacă va simțiți bine si păreți pe aceeasi lungime de undă, ai putea să încerci și un sărut, dar să nu o forțezi, să nu creadă că grăbești lucrurile. Încearcă să fi relaxat, fii tu însuți și poartă-te normal, îi pui întrebări despre ea, ce îi place să faca, unde ii place să meargă, spui și tu despre tine cate ceva, e totuși prima întâlnire, nu e cazul să vă grăbiți.

| DragosDeLaDabuleni a răspuns:

Salut! cand va intalniti prima data este frumos sa te duci la ea sa ii iei mana si sa o sauri pe mana! Asa face orice gentelman!