| Tudoritaaa a întrebat:

Buna dimineața! eu am ciclu neregulat, dar un calendar menstrual îmi zice că am foste in perioada fertila pe 8 iunie,și am făcut ceva cu partenerul meu,nu am făcut s*x,doar ne-am frecat părțile intime,una de cealaltă,nu a avut loc penetrare,dar îmi este frica sa nu fi ajuns lichid ore ejaculator in vulva, sau pe lângă vagin, mie mi-a venit menstruația pe 4 mai și s-a terminat pe 11, apoi mi-a mai venit pe 28 mai și s-a terminat pe 4 iunie, dar luna asta înafara de acele 4 zile nu a venit deloc,îmi este foarte frica sa nu fiu gravida,mâine mă duc la analize de sânge acelea care îți afara calciu,fier,mg din corp,credeți că poate arata daca sunt gravida,deși sper sa nu fiu! Va mulțumesc, sunt foarte speriata! Deși eu am semne de menstruație, mă doare burta dar sânge nu!

1 răspuns:
| mirela4436 a răspuns:

Sperma nu ajunge așa ușor în interiorul vaginului, chiar și dacă și ar fi dat drumul pe vulva tot ar fi șanse foarte slabe să rămâi, cumpără ți un test de sarcină de la orice farmacie costă între 20-30 lei