| Anemari456 a întrebat:

Bună dimineața. Testul de sarcina este concludent dacă l-am făcut dupa 40 de zile de la contact sexual?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Conform statisticilor existente, rezultatul testului de sarcina care este efectuat dupa ce au trecut a 28 de zile (4 saptamani) fata de data la care a avut loc procesul ovulatiei, sau fata de ziua in care a fost intretinut ultimul act sexual neprotejat, este intotdeauna in procent de 100% : valabil, valid si corect indiferent de marca sau de tipul testerului de sarcina folosit. Sanatate!

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai da.

| Emilian65 a răspuns:

Da, este concludent.

| Andreeush a răspuns:

Evident! Pentru un rezultat cât mai sigur un test de sarcină trebuie făcut după cel puțin 21 de zile de la ultimul contact sexual.