| Samuel8373 a întrebat:

Bună dimineața TPU! Am și eu o întrebare/ problemă.
Sunt împreună cu o fată de 2 ani, avem un copil împreună, înainte sa se nască copilul viata noastră era perfecta (la capitolul sexual) după naștere totul s-a schimbat. Nu știu dacă e de la faptul ca a devenit mama (poate mai sunt fete/femei pe aici care poate sa îmi dea un sfat) băiatul nostru s-a născut acum 5 luni și de atunci am făcut dragoste doar de 2 ori, precizez o ajut și eu cu băiatul, cu curățenie etc.
E normal? Sau sa încerc sa vorbesc cumva cu ea despre asta?
Va mulțumesc

22 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Intotdeauna când apare un copil, dorințele și nevoile bărbatului sunt aruncate la gunoi, de aceea majoritatea barbariilor care frecventează prostituatele sunt însurați. Ori pui piciorul în prag ori Devi SCLAVUL SOTIEI

| ania a răspuns:

E problema că nu sunteși casatoriți, pentru o femei e foarte descurajator ca cineva sa nu te pretuiasca suficient sa te ia de nevasta, iti taie cheful de viată.

| Violleta2022 a răspuns:

Ceva s-a intamplat cu ea si asta poti afla numai de la ea!
Vezi ce o doare, ce o nemultumeste, ce nu o satisface... fiindca numai ea iti poate spune ce anume are si cum puteti fixa problema.

Apropo, acum ca aveti un copilas impreuna, te-ai gandit sa o ceri in casatorie?
Macar sa-i oferi un inel?
Este lucrul pe care orice femeie si-l doreste de la barbatul iubit, caruia i-a daruit un copilas si care cu care doreste sa-si faca un viitor.

| Samuel8373 explică (pentru Violleta2022):

Desigur ca I-am oferit un inel și momentan ne gândim la o data anume sa facem și acest pas.
Înainte de naștere era altfel, chiar și de 2/3 ori pe zi, după naștere s-a schimbat totul, bine sa fiu sincer, primele 3 luni și ultimele 2 luni de sarcina au fost mult prea grele pentru ea, mult rău dureri etc și desigur la naștere a fost cezariana ca copilul a fost prea mare sa fie sarcina normala ( ea slăbuța și copilul a avut 4.200 g

| dullcat a răspuns:

Ma cam indoiesc ca o ajuti.Cand esti obosita, corpul inca se recupereaza si deprivata de somn, tu crezi ca mai apare dorinta de sex? Nu esti singurul cu aceasta drama. Discutati deschis despre asta pentru a gasi o solutie impreuna.

| Samuel8373 explică (pentru dullcat):

Crede-ma ca nu am nici un motiv sa te mint!
Fac mâncare spăl vasele curățenie etc.
Și mai stau și cu bebele.

| Emilian65 a răspuns:

Mulțumește-te cu cadoul pe care ți l-a adus pe lume. Înțelege-o, nu este posibil ca după o cezariana și instalarea unui stern sa faci sex zi de zi sau asa cum vrei tu. Ma bucur ca o ajuți în îngrijirea copilului. Fii mulțumit ca îți face plăcerea cu sexul oral. Ai răbdare cu ea. Va trece și aceasta perioada grea și totul va fi ok.

| CleanHeart a răspuns:

Propun sa o înțelegi și să joci cu copilul

| FindMyName a răspuns:

Nu înțeleg unde e problema?
Cat vrei sa faceți dragoste. Zi și noapte? Părerea mea, nu s-a schimbat nimic rău. E mamă, trebuie sa aibă grijă de copil, să îl crească, nu poate să mai stea non stop în pat capră.

| MValentin a răspuns (pentru FindMyName):

Raspuns impertinent de la un om ce probabil nici nu are prietena rolling on the floor

| FindMyName a răspuns (pentru MValentin):

Greșeala mea atunci ca totul se rezuma doar la sex:/ și te-ai întrebat măcar ce gen am înainte sa scrii,, de la un om ce probabil nu are PRIETENA". Uita te pe profil atunci.

| MValentin a răspuns (pentru FindMyName):

Cine a zis ca totul se rezuma doar la sex?

In continuare un raspuns impertinent de la o persoana ce sigur nu a avut prea multe relatii si nici macar nu stii cum functioneaza o relatie sanatoasa. O sa realizezi tu poate mai tarziu happy

| dullcat a răspuns (pentru MValentin):

Relatia sanatoasa implica si sa respecti dorinta celuilalti cand nu vrea sex.Mai ales cand ai un bebelus ce depinde de tine 24/24.

| tunoi88 a răspuns:

Trebuie sa se intample de 2-3 ori pe saptamana, intr o familie normala. Dupa ce trece toate problemele, trebuie sa isi intre in normal, sa o stimulezi si tu.

| Esti a răspuns:

In 5 luni de 2 ori mi se pare puțin. Nu zice nimeni sa o faceți zi și noapte, dar aveți nevoie mai des. Discuta cu ea cel mai bine și spune-i ce îți dorești. Măcar odată pe luna sa găsiți un timp pentru voi.

| Samuel8373 explică (pentru Esti):

A născut cezariana și 6 săptămâni nu a putut face nimic, după a pus stern și la fel înainte cu 3 săptămâni și după nu a avut cum

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Samuel8373):

Daca ea a nascut prin cezariana sigur cicatricile nu sau vindecat după oparatie si trebuie sa ai multa rabdare in ceea ce priveste sexul, nu am inteles ce inseamna stern ca spui ei i au pus stern, trebuie sa ai multa rabdare cu ea sa nu o fortezi cu nimic, in situatia ei are dureri si nu îi arde de sex aveti un copil trebuie sa va ocupati de el, si relatia sexuala este importanta dar nu acum, acum importanta este sanatatea sotiei tale si bebelusul, restul mai tarziu sexul peste 6 luni un an cand va mai creste bebelusul si cand sotia ta este vindecata complet, de abia a nascut dureaza vindecarea.

| Samuel8373 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Inafara de subiectul sex, totul e perfect săruturi mângâieri etc, recunosc oral a făcut des... doar ca am vorbit cu ea despre asta și a zis ca încă are dureri, ca nu are chef și încă are traume

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Samuel8373):

Pai vezi atunci intelege o si tu pe ea ca si ea iti face tie toate placerile inclusiv sexul oral pe care ea til face deci ce ai vrea mai mult, fa i si tu ei un masaj ajuta o cu copilul ca este obosită are depresie post natala ce varsta aveti voi?

| Samuel8373 explică (pentru CristiDinBucuresti):

33 și 29 ani

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Samuel8373):

Ai grija de sotie si de copil nu fi egoist sa pui numai placerea ta sexuala pe primul loc, pe primul loc trtebuie sa fie acum sotia si copilul, restul mai pot astepta.Si sa nu i ti inseli nevasta mergînd la altele.

| David0391 a răspuns (pentru Samuel8373):

Asa și?