| Laviniaaaaa a întrebat:

Buna dimineata, TPU! Fostul meu prieten acum este pe clasa a 9-a, iar eu sunt a 8-a. Ne-am despartit in ultima saptamana de vacanta, din cauza acelui baiat din povestea anterioara si el a zis ca nu o sa ma mai bage niciodata in seama. Eu inca il iubesc si cred ca si el mai tine la mine, deoarece si-a actualizat niste stari pe facebook si pe mess ( "Daca si acum am fi impreuna, ar merge prost. Asa mai bine fara tine 4ever in my heart straight face ", "Lasa-ma s-o vad chiar daca ea n-o sa ma vada". Eu l-am sters de doua ori din lista de prieteni de pe facebook si el mi-a trimis de 2 ori solicitare de prietenie. Prima data i-am acceptat-o, iar aseara l-am sters iar si tot aseara am primit inapoi cerere, dar am respins-o ..mai mult din orgoliu, sa vada si el ca si eu pot sa fiu dura... Oricum, acum 2 zile i-am trimis un mesaj in pauza : ce faci? ce ora ai happy? si el m-a sunat la nici 30 de secunde dupa mesaj. mi-a vorbit serios, mi-a spus ce ora are si apoi ca cu ce drept il sun.i-am spus : bine bine, nu te mai sunwinking si mi-a inchis telefonul. Si acum vad ca are la status : Uite la ea, la ea, la ea.], mi-a rupt inima [ e periculoasa fata ] sunt niste versuri dintr-o melodie oh go on. faza e ca nu stiu daca ma mai iubeste dupa toate aceste faze. voi ce credeti? dau funda kiss.

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu-l mai baga in seama. Oricum, daca nu are incredere in tine, nu poate fi nimic intre voi. De ce sa mai suferi degeaba? Cauta pe cineva care nu "se clatina in vant".

| Zenithf a răspuns:

Sau doar tu ai impresia ca nu are incredere in tine? Am citit toata istorisirea ta si tot nu-mi dau seama.
Chestia este ca ori tu, ori el, ori poate amandoi plecati urechea la spusele "binevoitorilor", si prin asta nu faceti bine. Si sunteti si prea rigizi pentru o relatie, trebuie sa fiti mai flexati, ca altfel ori va rupeti voi, ori se rupe relatia.
De fapt asta este, din ceea ce spui tu, dati dovada ca nu sunteti pregatiti pentru o relatie.

| Novac_Diana_1995 a răspuns:

Poveste ta se aseamana cu am mea...S-ar putea sa te place daca chiar a tinut cu adevaat la tine. Poti sa iti dai si tu daca inca te mai cauta, te mai baga in seama, rade la glumele tale, auzi de la pritenii lu ca mai vorbeste despre tine, iti face cu ochiu etc..Ar trebui sa vorbesti cu el si sa clarifiati lucrurile.Bafta! Funda?

| Laviniaaaaa explică (pentru Novac_Diana_1995):

Pai el acum face pe orgoliosul si nu ma mai baga in seama, din cauza ca m-am despartit de el straight face. Dar imi atrage atentia prin statusuri...