| Oana1209 a întrebat:

Buna din nou! Cum spuneam in intrebarea anterioara, intre mine si prietenul meu a intervenit rutina.Asa ca m`am gandit sa inviorez putin situatia.Marti,am hotarat sa nu merg la prima ora.Asa pe la jumatatea orei, as vrea sa ii dau mesaj sa se ceara la baie si sa vina 5 minute pe coridor.(eu voi veni de acasa). Il astept pe coridor, intr-un loc in care sa nu ma vada.In locul nostru, as vrea sa ii las o cutiuta micuta pe care sa scrie:de la iubita ta.In interiorul cutiutei as vrea sa pun un biletel, cu un mesaj pentru el.Intrebarea mea ar fi:este buna ideea? Daca nu, va rog din inima sa imi dati ceva idei cu surprize din acestea mici. Daca vi se pare ca ideea este buna, ce as putea scrie pe biletel? Nu as vrea sa fie clasicul "te iubesc", as dori sa scrie ceva mai romantic.Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

De ce te complici atat? Nu ar fi mai simplu sa-i spui pur si simplu ceva? Ii poti scrie in mai multe limbi "te iubesc" sau "Nu esti in toate mintile, esti doar in a mea." laughing

| BlueHusky a răspuns:

"Sunt acasa... nu vrei sa ma trezesti?" sau "o sa fi tata"

| GabitzaQlove a răspuns:

Vb la bae... sau ne intalnim in visrolling on the floor

| DoarOana a răspuns:

Buna Oana,

Sper ca nu te deranjeaza ca iti zic asa. Imi place foarte mult ideea ta, este una chiar inventiva. Am citit si celelalte raspunsuri la intrebare dar nu inteleg de ce unii trebuie sa se comporte asa de "crud" ca sa zic asa. Ideea ta e foarte buna, insa sa ai grija sa gaseasca cadoul din locul vostru pentru ca daca nu te va vedea pe coridor sau nu iti va vedea cadoul, va crede ca e o gluma si va fi complet dezamagit. In rest, ideea e fantastica.
Ce ai putea sa scrii pe bilet? Ai putea sa iti dai frau liber imaginatiei. Sa ii spui ce ai pe suflet si ca tu il iubesti mai mult in fiecare zi ce trece.
Alte exemple (de pe internet)
M-ai invatat sa te iubesc atunci cand pierdusem orice speranta...esti langa mine zi de zi, esti in sufletul meu clipa de clipa si nu stiu cui sa-i multumesc pentru implinirea din viata mea... TIE, IUBITUL MEU DRAG!

bune dimineata iubirea mea simt o durere in inima ce ma apasa profund cred ca te iubesc prea mult si nu stiu cum sa iti spun cred ca voi muri daca nu te vad o zi cred ca mas topi daca nu tias saruta buzele tale catifelate cred ca as arde daca nu te-as lua in brate dar cred ca o mor o sa ard si o ma topesc nu pot sa mai fac asta desi te iubesc acum in cotro ma indrept in ce parte o iau daca erai langa mine as fi stiut dar vreau sa stii ca te iubesc si te ador nespus de mult si te vreau din nou langa mine dar nu se poate pentru am decis o sa o luam pe drumuri diferite o ai o alta iubire iar eu o sa raman cu gandul tine si o sa mor inecata de atatea lacrimi e scrisa din inima si te iubesc nespus

Mult succes Onutssa