| IleanaConsaZeAnA a întrebat:

Buna din nou! Stiu ca va sacai cu intrebarile mele, dar acum e mai rau de cat credeam, prietenul meu i-a zis mamei lui! A zis ca nu poate permite asa ceva, si multe alte chestii si l-a dat afara din casa pe prietenul meu, acum a venit la mine, in fine mama mea e de acord sa locuiasca cu noi, dar totusi trebuie sa se impace, nu poti trai fara parinti sad Imi pare rau pentru el! Imi puteti da un sfat, adica ce sa-i zica mamei lui, eu cred ca femeia aia nu e in toate mintile, sa-l dea asa afara doar pentru ca va avea un nepot sad! Si ar mai fi o problema, stiu ca toate mamele trec prin asta dar am farte multe greturi si ma simt ametita, si ma dor si sanii, voi credeti ca ar fi bine sa merg maine la liceu? Asta e tot, si daca vreti sa dati raspunsuri urate si care nu au logica va rg sa nu va mai obositi mana

Răspuns Câştigător
| Buttercup30 a răspuns:

Ce oameni cretini straight face
bai stresatilor,fata asta nu a pus intrebarea sa o faceti voi in toate felurile.daca stiti sa-i raspundeti strict la ce a intrebat ea,raspundeti. Daca nu,taceti.
Nu sunteti voi in stare sa judecati pe nimeni. Daca fata asta a vrut un copil,e treaba ei.
Puteati sa-i spuneti simplu ca parerea voastra e ca ar trebui sa-si continue studiile si sa faca avort nu sa o face proasta, zdeanta...

Cat despre intrebare, nici nu stiu ce sa zic.Sa incercati sa-i explicati mamei lui ca voi va doriti copilul asta.Cred ca pe ea o deranjeaza si studiile,si poate a crede imaturi,si ca nu sunteti in stare sa cresteti un copil,cand adevarul e ca si voi sunteti tot niste copii straight face
Incercati sa va terminati studile,cu facultate daca se poate,ca asa ar fi cel mai bine. Dupa va gasiti servici, si va vedeti de viata voastra. Daca faceti toate astea, mama lui va aprecia happy
Incearca cat de mult sa continui studiile pentru ca e foarte important.Si pana la urma mama lui nu e Dumnezeu

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mgtow a răspuns:

Sa știi ca cine greșește aici ești tu și iubitul tău. Cum va permiteți sa faceți un copil asa devreme tu mai ales mergând la liceu, sunteți greu de cap, săraca femeie are dreptate ca nu își lasă băiatul cu tine sunteți mici nu aveți nici un loc de munca asa viata nu se trăiește.

| IleanaConsaZeAnA explică:

Scuzati greselile, dar ma grabeam sa scriu happy

| Candice a răspuns:

Mama ta nu are minte? Cum sa fie asa linistita cand afla ca esti insarcinata la 18 ani?
1. Esti proasta
2. Maica-ta e proasta
3. Esti idioata
4. Nu ai minte ( incearca sa te lovesti in cap sa vezi ca se aude un sunet ca si cum ar fi gol )
5. Fa avort si apuca-te de carte
6. Esti cea mai mare proasta
7. Maica-ta e la fel
8. Lasa-l pe iubita-tu in pace sa-si continue viata fara tine, nu meriti
9. Ma`sa lu iubita-tu pe buna dreptate l-a dat afara

| IleanaConsaZeAnA explică:

In primul rand el are deja 20 de ani, si este destul de matur. Iar in al doilea rand mama mea m-a nascut la tot la 18 ani si de asta ea ma intelege, asa ca nu mai comentati!

| Candice a răspuns:

Pai ti-am zis maica-ta e proasta ca tine de aia a nascut la 18 laughing asa mama asa fiica

| Silvia78 a răspuns:

Eu iti dau un sfat...nu fa avort. Stiu ca e greu cu scoala cu liceul etc. dar ganditi-va la copil. Daca ati vrut sa faceti un copil trebuia sa va ganditi de 2 ori inainte. Si pana la urama tu esti majora el la fel de ce ar fi ceva asa de rau.

Oameni buni nimeni nu are nici cel mai mic drept sa critice un om. Nimeni nu e sfant, nimeni nu are voie sa pedepseasca oamenii pentru greselile lor. Si pana la urma...cu ce a gresit ea?

| Byuuuuuu a răspuns:

Nu o mai certati e si ea copil si nu mai o faceti proasta si toot felu ca poate voi sunteti aia si poate voi vorbiti ca...