| laraandy a întrebat:

Buna din nou! sunt foarte trista si as avea nevoie de niste sfaturihappydupa 8 luni de zile mi-am adus pr pentru prima data acasaa si parintii mei nu il plac deloc, mai ales mamasadimi spune ca nu e de mine, ca este mai mic de inaltime, ca este mai mare de varsta, ce am vazut eu la el, etc...noi ne mai certam din cand in cad pe diferite probleme, dar niciodata nu m-a inselat si nici eu pe el.acum de Craciun vreau sa mergem la fam lui acasaa, sa ma cunoasca si ai lui, dar tata zice ca nu am ce sa caut, am doar 18 ani si nu ma imparit la varsta asta ca sa ma cunoasca.
eu il iubesc f mult, nu vreau sa ma desp de el, mai ales ca ne-am facut atatea planuricrying. vreau sa lupt pentru iubirea asta, a fost primul baiat din viata mea si vreau sa fie ultimul, dar simt ca nu pot sa lup singura, nu stiu ce sa fac ca nimeni sa nu se bage intre noi.cryingam niste momente in care nu mai pot, imi vine sa plang, imi vine sa imi pun capat zilelor ca poate asa e mai bine
chiar am nevoie de voi, sunteti singurii care imi asculta problemele si am nevoie de un sfat din partea voastra.mersi mult

10 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

Si eu am aceeasi problema ca si tine(doar mi-ai raspuns si tu la intrebarea mea). stiu cum e, inteleg ce simti si crede-ma ca mie mi-a interzis sa ma vad cu el, sa nu ma mai vad cu el deloc.doar pentru faptul ca el nu e frumos.pe mine nu ma intereseaza asta. o sa ma vad incontinuare cu el. el mi-a spus ca nu renunta la mine si ca pana la urma mama va fi de acord cu noi.desi e greu, eu zic ca desi parintii te descurajeaza tu lupta incontinuare, normal si el sa fie alaturi de tine. daca vrei sa vb mai multe lasa-mi un mesaj pe privat sau id-ul tau. te pup si bafta:*

| Denisa a răspuns:

Eu una mi'as minti parintii ca m-am despratit de el si asa as putea fi cu el in continuare fara ca ei sa se bage sau sa'mi aplice cateva restrictii vizavi de prietenul meu. Probabil e cel mai prost sfat pe care ti'l puteam da... dar astfel impaci pe toata lumea. O alta varianta ar fi sa lupti pentru iubirea ta, pentru el, dar asta ar insemna sa te impotrivesti parintilor si nu stiu cat de mult ai iesi in avantajhappy Succes:X

| Gabry a răspuns:

Daca il iubesti atat de mult mai incearca sa-i convingi pe parinti aratandule cum este acel baiat cu adevarat si ca te merita ne contand infatisarea!
Parintii vor sti intotdeauna ce e mai bine pentru fiica lor si de aceea trebuie sa dai cat mai multe detalii despre baiatul care iti place ca ei sa spuna daca merita dragostea ta! Ei te iubesc si nu vor ca mai tarziu sa suferi!

| pysyuctzza a răspuns:

Cum am repetat : NU asculta de parinti, de prieteni : ascultati inima cea mai buna calauza in viata, orice s-ar intampla bine sau rau, oricare ar fi consecintele sa nu regreti daca tiai ascultat inima, niciodata nu o sa tradeze, Nu trebuie sa iei viata ca o carte unde cineva te invata sa citesti cum vrea el/ea invata sa tio descifrezi singura, tot ce faci fa ascultanduti inima si nu o sa regreti niciodata big grin fa doar ce iti spune EA

| pysyuctzza a răspuns:

Si in legatura cu COPY/PASTE am niste momente in care nu mai pot, imi vine sa plang, imi vine sa imi pun capat zilelor ca poate asa e mai bine
e doar o slabiciune, ai distruge viata ta a lui si a celor dragi, viata este o lupta continua iti doresc sa fii mereu INVINGATOARE, vei suferi, vei plange, vei fi ranita dar victoria e prea dulce ca sa renunti...

| kitzulea a răspuns:

Prietena mea a avut problema asta...toi erau contra relatiei ei, si tot din cauza virstei si cauza inaltimei.Cum spun ceilalti:lupta.Ghindestete la prezent, caci cine stie de mai ajungem pina mine! Il iubesti? Pai lupta, arata ca il iubesti tuturor, dar principalu LUI, ccaci e viata ta tu o traesti, tu ai dreptu sa alegi cu cine iti vei petrece viata, si parintii nu ar trebui sa se bage, doar niste sfaturi...Sincer esti fericita, pentru ca el te iubeste dar principalu tu il iubesti asa cum este! Iubitiva si ghinditiva la prezent! si cit despre parintii lui, cred ca te vor accepta asa cum esti, si cred ca intre voi e destul de serios, pentru ca nu orsi cine invita prietena sa sa o cunoasca parintii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poţi face decât un singur lucru... să lupţi pentru iubirea ce i-o porţi, nu uita că nu eşti singură, şi nu uita că el îţi este cel mai bun aliat, şi dagostea ta. Explică-le părinţilor, ia iniţiativă, spune-le că eşti destul de mare pentru a-ţi alege singură cu cine îţi vei petrece restul vieţii, dacă nu lupţi acum, mai târziu, eşti conştientă că vei regreta. Nu îmi place să o spun, dar va trebui să iei iniţiativă în faţa părinţilor, pentru că eşti deja majoră vaccinată, nu poţi să permiţi părinţilor să intervină între voi happy
Nu te da bătută, mai ales dacă îl iubeşti aşa cum ai spus, încearcă să fi puternică, toţi suntem alături de tine happyMult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... daca va iubitzi cu adevarat o sa va luptatzi impreuna pentru relatzia voastra. demonstratzile parintzilor tai ca sunteti fericitzi impreuna si ca vreti sa fiti impreuna si explica-i ca dragostea nu se masoara in functie de ce inaltzime are parteneru. explica-i ca tie iti place asa cum este el si cum se poarta el cu tine.
pune`i tatalui tau ca nu te maritzi acum dar cum el ti-a cunoscut familia vrei si u sa-i cunosti familia lui si ca speri ca ei sa fie niste oameni mai intelegatori si macar ei sa fie de acord cu relatzia voastra. spune`i ca nu-l vei lasa chiar daca ei vor fi impotriva voastra si nu au ce sa fac sa va desparta. explica-i mamei tale ca persoana cu care o sa stai ti`o alegi tu nu ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea invinge totul si eu am fost in situatia ta si am luptat dar nu a fost dragostea adevarata din partea ei. unul o sa cedeze si cedeaza cel care nu iubeste cu adevarat asa am patit si eu o zi buna in continuare

| Posteucamarius a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema, ai meu nu puteau fi de acord cu o fata, am tinut relatia ascunsa app 8 luni de zile, cu ei m-am comportat ca si cum nu as mai fi cu ea, pana la urma am hotarat sa vorbesc cu cel cu care ma intelegeam mai bine, adica cu tata si a inteles ca nu are ce sa imi faca, daca isi iubeste copilul accepta ca sa imi fie mie bine, a cunosctut-o, a vazut ca totul este bine ca noi ne intelegem si ca merita sa fim impreuna si incet incet a inceput "atacul" asupra mamei mele, si pana la urma amandoi au fost de acord, asa te-as sfatui si p tine sa faci, daca isi iubesc copilul or sa fie de acord, timpul rezolva multe, succes, si tine-te tare, stiu ca este ff greu