| lilly12345678 a întrebat:

Buna din nou TPU! stiti ca v-am spus eu de un baiat de la piscina care e super simpatilove struck va rog ajutor deci am fost cu el la piscina si ma baga tot timpul cu capu la fund ma lua pe sus si saream in apa. apoi statea tot timpu ca mine... dar s-a intamplat ceva : am poos 2 prietene sa vorbeasca cu al doile cel mai bun prieten al sau dar el a zis ca nu stie sigur daca am sanse la el pentru ca el e ma frend'u lui si a zis ca s-ar putea sa am sanse s-ar putea sa nu dar nuju ca sa ma fac ca sa o scot la capat nu stiu daca ma place si NU AM CURAJ SA IL INTREB EU...plus ca vb tot timpul pe mess ma baga in seama si eu pe el da chiar nu stiu ce sa ma fac ca sa o scot la capat pentru knu vreau sa-mi fac sperante degeaba iar daca ar fi sa-l intreb daca iese afara el sta tocmai la capatul orasului si problema.ar veni dar nu vreau sa stau doar eu singura cu el pentru ca nu mai simt in largul meu iar prietena mea nu vrea pentru ca a fost ca el si acum nu il mai suporta dar in cazul meu el a mai fost ccu o fata si la fel mai intai au fost buni prieteni apoi s-au combinat si eu sunt acum la fel ca el buni prieteni vaaa rog ajutati-ma CEL, MAI BUN RASPUNS FUNDAlove struck

3 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Pai daca vrei sa fii impreuna cu el de ce nu vrei sa va intalniti singuri? cam asta ar fi cheia. poate ca de aia nici nu vrea sa fiti impreuna si nu face pasu` urmator.fa`ti curaj si iesiti amandoi.happy

| UPT a răspuns:

Propun ca atunci cand va mai intalniti ori pe la piscina, ori prin alte locuri, si cand te tachineaza (te baga la fund, sau te gadila), sa il iei de gat si sa il saruti. Atunci vei vedea reatia lui.
Daca este una placuta, sigur te va dori si va vrea sa fie cu tine.
Daca e una neplacuta si te va intreba de ce ai facut asta, poti sa ii spui ca din curiozitate, si ca a fost un bonus pentru el. "Urmatorul va trebui sa mi-l furi tu mie."
Atunci tu vei fi facut primul pas, iar el trebuie sa-l faca pe cel de-al doilea. Nu vei pierde nimic pentru ca sigur iti doresti sa-l saruti. Iar el ca baiat, sa fie tampit sa respinga o fata cu care se tachineaza, cand da sa-l sarute.

| Rango a răspuns:

Ar fi bine sa il intrebi ca sa afli sentimentul sau fata de tine.Si mie mi-a placut de o fata de la liceu, am intrebat-o si a spus DA.Am ramas socat dar m-am simtit bine.Acu e sotia mea.Deci,intreaba-l.