| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Din punct de vedere legal e bine ca un baiat de 27 de ani sa faca sex cu o fata de 16 ani?
Ce parere aveți?

9 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Daca e sotia lui e bine, altfel e rau dpdv moral.

| RoCkKiD a răspuns:

Daca are 16 ani impliniti si ala de 27 de ani nu e intr-o pozitie de autoritate fata de ea, gen sa ii fie profesor, doctor etc e legal.

| doctorandus a răspuns (pentru RoCkKiD):

Da, corect, inainte era vorba de minim 15 ani si in 2020-2021 varsta a fost ridicata la minim 16 ani.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Crackman a răspuns:

Ajungi la justitiarul de berceni pe vlog

| Willis a răspuns:

Legal nu este voie.
Dar dacă se întâmplă, ține doar de prietena ta, să nu depună plângere la poliție.
Se poate face 69 fără normal

| samuraibrazilian69 a răspuns:

Mergi la inchisoare

| Mar1cika a răspuns:

Dosar penal + puscarie

| xXxXRazviXxXx a răspuns:

Nu. Pur și simplu, nu. Răspuns negativ din orice punct de vedere. Negru pe alb. Alb pe negru. Monocromatic.